ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

22-letni złodziej BMW zatrzymany w domu. Samochód ukradł pod osłoną nocy

› zwielkopolski24› Wielkopolska miesiąc temu    23.09.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. fotolia.com

Wielkopolska. Dziś odbyło się posiedzenie aresztowe w sprawie 22-latka zatrzymanego przez gostyńską policję pod zarzutem kradzieży samochodu marki BMW. Warte 69 000 złotych auto skradziono 8 września w Krobi. Na wniosek prokuratury wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

 

 

 

Śledczy poszukiwaniem sprawców zajęli się po tym, jak w nocy 8 września z terenu jednej z krobskich prywatnych posesji został skradziony samochód niemieckiego producenta. Przez kolejne dni kryminalni systematycznie zbierali dowody, gromadzili informacje oraz analizowali materiały.

 

Gdy policjanci nabrali już pewności, że sprawca pochodzi z powiatu jarocińskiego, ich działania przybrały szybszy obrót. Wykluczono bowiem kilka innych kierunków i miejsc dokąd mógł trafić skradziony pojazd.

 

W poniedziałek, 21 września śledczy przystąpili do realizacji sprawy. W miejscu zamieszkania zatrzymali 22-letniego mężczyznę.

 

CZYTAJ TAKŻE: Motocyklista uderzył w drzewo. 57-latek zginął na miejscu [KLIKNIJ]

 

- Zebrany przez policjantów materiał dowodowy był na tyle mocny, że pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży samochodu. Sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania - mówi podkomisarz Sebastian Myszkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. 

 

Na wniosek prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec 22-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.