ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Będą walczyć o zwycięstwo i zdrowie dzieci

› Sport i rekreacja ponad rok temu    21.01.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń.  V Mistrzostwa Polski Halowej Piłki NożnejGostyń. V Mistrzostwa Polski Halowej Piłki Nożnej fot. gostynska.pl

Jeszcze głośniej niż dotychczas będzie podczas V Mistrzostw Polski Halowej Piłki Nożnej, które niebawem odbędą się w Gostyniu. Nie tylko za sprawą sportowych emocji, ale akcji charytatywnej, która w tym roku będzie zakrojona na szeroką skalę. Równie wielkie jak skala, będą nagrody przeznaczone do licytacji.

 

Te mistrzostwa, to największy turniej futsalu w Polsce, który odbędzie się na przestrzeni dwóch weekendów: 1-3 lutego i 8-10 lutego. W zeszłym roku na boisku na hali gostyńskiej ogólniaka zagrało 40 drużyn. W turnieju mogą wziąć udział zespoły futsalowe, halowe, a także zespoły z boisk trawiastych, których gracze na co dzień grają maksymalnie w III lidze OZPN, również drużyny niezrzeszone, tzw. „drużyny turniejowe”, nie grające na co dzień w ligach halowych. 

Podczas mistrzostw zbierane będą środki na windę dla Mikołaja z Piasków (pow. gostyński), który choruje na czterokończynowe porażenie mózgowe. W zeszłym roku udało się uzbierać kwotę 9 200 zł. W tym roku mobilizacja i ogrom ludzi, chcących pomóc, pozwala myśleć o przebiciu zeszłorocznego wyniku.

- Jak zwykle z „Tęczową Armią” będziemy zbierać charytatywnie pieniądze. Jeśli podczas mistrzostw uda się uzbierać kwotę, która pozwoli zakończyć zbiórkę dla Mikołaja, to pozostałe pieniądze przekażemy na malutkiego Dawidka Napierałę z Dolska, który choruje na rzadką chorobę o nazwie „Klątwa Ondyny”, która powoduje, że zapadnięcie w sen może zabić. W Polsce z taką chorobą żyje tylko 20 osób, na świecie 300 – mówią Mateusz Gendera i Adam Świerzewski, organizatorzy imprezy.

Dodają, że zebrali masę świetnych pamiątek z podpisami znanych sportowców, które będą licytowane przed mistrzostwami, a finał licytacji odbędzie się 10 lutego na finałowym dniu Mistrzostw.

- Mamy m.in koszulkę z podpisami wszystkich zawodników Korony Kielce podarowaną przez Bartka Rymaniaka, koszulkę z podpisami Cracovii Kraków, piłkę z podpisami Lecha Poznań, rękawice z podpisem Marcina Różalskiego, złoty medal drużyny juniorów z 2015 roku Betard Sparty Wrocław, piłkę ręczną z podpisem Artura Siódmiaka czy podarowaną koszulkę Liverpoolu od Piotra Jankowiaka i wiele, wiele innych – dodają.

Wszystkie przedmioty do licytacji można znaleźć na stronie www.pomoc.ligihalowe.pl.

 

Plan rozgrywek znajdziecie na gostynska.pl - TUTAJ.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!