ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Czarny poniedziałek na torach. Trzy wypadki w jeden dzień

› Aktualności ponad rok temu    23.10.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. pila112.pl

Trzy wypadki kolejowe wydarzyły się dziś na torach. Do najgroźniejszego doszło gdy szynobus zderzył się ze śmieciarką. Na szczęście nikt nie zginął, choć rannych zostało 16 osób.

Czarna seria na wielkopolskich torach rozpoczęła się od wykolejenia w Gnieźnie pociągu towarowego przewożącego płynną siarkę. Informację o tym wypadku znajdziesz TUTAJ

Po południu pojawiła się informacja o zderzeniu szynobusu ze śmieciarką na przejeździe kolejowym na trasie Chojnice – Piła. Do wypadku doszło w Nowym Gronowie na pograniczu województwa wielkopolskiego i pomorskiego. Rannych zostało 16 osób.

Na szczęście nikt nie zginął. Najciężej poszkodowani zostali maszynista oraz kierownik pociągu, którzy zostali przetransportowani do szpitala śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W akcji brali udział strażacy ochotnicy, PSP, Dwa śmigłowce LPR, 7 ZRM z województw kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego. - Kierujący pojazdem ciężarowym jak i maszynista byli trzeźwi. Poszkodowani maszynista i kierownik pociągu zostali przetransportowani śmigłowcami LPR do szpitala w Bydgoszczy i Gdańsku, doznali oni poważnych obrażeń ciała. Pozostałe 14 osób poszkodowanych odniosło obrażenia w postaci złamań i stłuczeń, zostali oni przetransportowani przez ZRM do szpitali , w tym jedna odmówiła pomocy. Dzisiejsze zdarzenie zostało zakwalifikowane jako Katastrofa Kolejowa. Postępowanie wyjaśniające jak i ustalenie przyczyn prowadzi Prokuratura Rejonowa w Człuchowie - informuje oficer prasowy asp. sztab. Sławomir Gradek KPP w Człuchowie.

O 17.30 służby otrzymały kolejną informację o zdarzeniu kolejowym. Tym razem alarm został włączony w powiecie złotowskim. - Na przejeździe kolejowym w miejscowości Wąsoszki doszło do zderzenia pociągu osobowego z krową, która wtargnęła na torowisko. Nikt z pasażerów nie został poszkodowany, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja - informuje Maciej Forecki ze złotowskiej policji.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!