ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

DEBATA WYBORCZA [ZOBACZ WIDEO] Wybory parlamentarne 2019

› Aktualności ponad rok temu    20.09.2019
komentarzy 85 ocen 19 / 68%
A A A
Debata Jedynek 2019 Debata Jedynek 2019  fot. Janek Marcinkowski

Wybory Parlamentarne 2019. DEBATA JEDYNEK. Debata kandydatów na posłów z pierwszych miejsc poszczególnych komitetów wyborczych w okręgu nr 36 (Kalisz). 

 

 

 

DEBATA NA ŻYWO ROPOCZNIE SIĘ OKOŁO GODZINY 18.00- ZOBACZ NA DOLE  

 

13 października 2019 wybory parlamentarne. Za niespełna miesiąc wybierzemy naszych reprezentantów do parlamentu na kolejną kadencję. Trwa kampania wyborcza, która z każdym dniem nabiera temperatury.

Nasze powiaty należą do okręgu nr 36, łączącego dawne województwa kaliskie i leszczyńskie. Tutaj do zdobycia jest 12 mandatów poselskich, o które walczy aż 115 kandydatów z pięciu zgłoszonych w okręgu wyborczym komitetów.

W tym roku po raz pierwszy wydawca portalu - Południowa Oficyna Wydawnicza - organizuje Debatę Jedynek. Już w piątek, o godzinie 18.00 w siedzibie POW do wspólnej dyskusji zasiądą liderzy poszczególnych komitetów - Jan Dziedziczak (PiS), Andrzej Grzyb (PSL- KP), Wiesław Szczepański (Lewica), Witold Stoch (Konfederacja) i Mariusz Witczak (KO-PO).

 

Spotkanie, na którym nie zabraknie trudnych pytań, poprowadzą dziennikarze Gazety Jarocińskiej i Życia Rawicza.Debatę podzielono na 4 bloki tematyczne. Przewidzieliśmy również pytania od internautów i czytelników.

Chcesz o coś zapytać konkretnego kandydata? A może wszystkich? Prześlij nam pytanie e-mailem b.nawrocki@jarocinska.pl lub za pośrednictwem naszego fanpage [TUTAJ]

 

 

Debatę będzie można oglądać na żywo od godziny 18.00 na naszej stronie internetowej, za pośrednictwem kanału na YouTube. Dostępna będzie również retransmisja. Skrót z debaty także w wydaniu papierowym.

 

 

[AKTUALIZACJA 20 września 2019]

W dzisiejszej Debacie z powodu obowiązków służbowych w stolicy nie weźmie udziału kandydat Koalicji Obywatelskiej Mariusz Witczak. W dyskusji zastąpi go "dwójka" na liści KO - poseł Jarosław Urbaniak.  

 

DEBATA NA ŻYWO ROPOCZNIE SIĘ OKOŁO GODZINY 18.00- ZOBACZ NA DOLE  

Kto według Ciebie zwyciężył debatę?

Kto według Ciebie zwycięży debatę?

ankieta dodana 20.09.2019, ilość wszystkich głosów: 740
Jan Dziedziczak
20%
Andrzej Grzyb
20%
Witold Stoch
20%
Wiesław Szczepański
20%
Jarosław Urbaniak
20%
+ 13 głosów: 19 (68%) 6 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (81)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ka
11 miesięcy temu ocena: 0%  81
A kiedy policja nakaże usunięcie plakatów wyborczych ze znaków drogowych w miejscowościach Kucharki- Czerminek- Szkudła ? Zdjęcie powinno nastąpić na koszt komitetu, który je wieszał.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stary Wit
11 miesięcy temu 80
maja na to 30 dni od daty wyborów
~ Marek
11 miesięcy temu ocena: 0%  79
Na kogo by głosować? Do żadnej partii nie należę więc tym kluczem nie będę się kierował. Według mnie i wielu moich znajomych najlepszym kandydatem jest Jan Szczerbań- człowiek prawy, pełen empatii skłonny do pomocy każdemu i uwielbiany przez młodzież.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wyborca
11 miesięcy temu ocena: 67%  78
Mam 3 dzieci i uwarzam , że 1500 zł to kpina bo inflacja zrzarła mi połowę z tego. Nawet jak człowiek chce kupić flaszkę i popitkę , to ledwo to starczy. To 500 powinno być zrefinansowane czy jak to się mówi , wyruwnane do poziomu inflacji i nie 500 ale jakieś koło 1000 zł x 3 dzieci. Wtedy to można przeżyć. I jakoś godnie żyć. I mieszkania komunalne powinny być za darmo lub za symboliczną złotówkę. Powinni też mi płacić za wodę , prąd i gaz , bo nie mam dochodów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stary Wit
11 miesięcy temu 77
prowokacyjny wpis , tak cie boli, ze w Polsce jest lepiej jak było kilka lat temu ?
~ Teresa
11 miesięcy temu ocena: 100%  76
Ja bym głosowała na Partię Przyjaciół Piwa, ale chyba rozwiązali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ()
12 miesięcy temu ocena: 84%  75
Na początek zlikwidujcie Polski Związek Działkowców i sprzedajcie ziemię ludziom. To będzie ogromny zastrzyk gotówki dla Państwa, zróbcie działki budowlane,ludzie się pobudują, będą płacić podatki i wszyscy będą zadowoleni. Dziękuję i 3 mam kciuki!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cymbał lub cymbalica
11 miesięcy temu ocena: 21%  74
Tak może tylko napisać ignorant, człowiek bez wyobraźni. 300m kwadratowych, bez dróg dojazdowych, bez mediów sprzedać i ludzie się pobudują.
~ do Damian
12 miesięcy temu ocena: 75%  73
Z tego wynika,że ten system rozdawniczy to jawna komuna. Czyli po 89 r. nic się nie zmieniło. Zresztą rząd nie ma własnych pieniędzy to co rozdaje to są nasze pieniądze np. z podatków. A taki rozdawniczy system robi z ludzi niewolników, którzy nie potrafią myśleć samodzielnie, czekają tylko na to co im ktoś da, czyli są zawsze zależni od źródła.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
12 miesięcy temu ocena: 65%  72
PiS daje w gotówce ja,demu dziecku bez wyjątku czyli wszystcy mają z tego profity no chyba że ktoś jest pedałem i żyje z innym pedałem więc nie dostanie na dziecko nic bo go nie będzie mieć;)
~ DAMIAN
12 miesięcy temu ocena: 46%  71
Dziedziczka to profesjonalista a reszta to amatorzy tak samo jest potem z rządzeniem mam 2 dzieci dzięki PIS dostałem 1000 zł co miesiąc pieniążki na ich szczęśliwsze życie 12 tys rocznie oraz 2 podwyżki a budżetówce ok 1200 zł miesięcznie a PO co mi dała przez stracone 8 lat? Paliwo w 2009 roku po 6 zł i hasło w pracy powtarzane jak ma tra jak Ci się nie podoba to się zwolnij ale ten świat się zmienia szybko teraz ja moge w 2019 roku powiedzieć szefowi w pracy jak Ci moja praca nie odpowiada znajdę innego pracodawcę ;) Chcecie powrotu do 2009 roku;)?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stary Wit
11 miesięcy temu 70
do krzysiek- sam napisałeś, ze te pieniadze WRÓCIŁY, czego wczesniej nie było. reszty nie chce mi sie komentowac , tak nie zrozumiesz
~ Krzysiek
11 miesięcy temu ocena: 80%  69
A wiesz może skąd wzięły się te pieniądze na 500+ i inne programy socjalne? Otóż wzięły się z podatków ludzi pracujących. Jeżeli pracujesz to w pewnym sensie te pieniądze do ciebie wróciły, bo państwo nie ma żadnych własnych pieniędzy, jedyne pieniądze jakie ma państwo to pieniądze z podatków, przykładowo, jeżeli ktoś chce zarabiać na rękę 2800 zł, musi wypracować 4800 zł + vat, akcyza. Sumując połowę zarobków zabiera państwo, to jest tak jakby ktoś przez połowę życia był niewolnikiem - przez połowę życia wstawał i pracował na państwo. A co do paliwa to 59% to same podatki. I co PiS dalej wielkie?
~ Waldek
12 miesięcy temu ocena: 70%  68
Wiecie dlaczego w Rawiczu zarabia się najmniej z Wielkopolskich regionów ? Bo większość to zwolennicy w Rawiczu platformy bronią interesów prywaciarzy i pracują za 2000 zł miesięcznie chcecie tak dalej w Rawiczu żyć głosujecie na Po haha;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Waldek
12 miesięcy temu ocena: 58%  67
Waldku, wolę pracować już u prywaciarza, a dobrą i ciężką pracą zasłużyć na podwyżkę albo zdobyć doświadczenie i zmienić pracę na lepszą, jak zrobiłem niż liczyć na różne plusy od rządu z moich własnych pieniędzy.
~ Konfederacja
12 miesięcy temu ocena: 65%  66
Konfederacja: 1. Program 1000zł + polegający na powszechniej uldze podatkowej dla wszystkich pracujących. 2. Szybkie i sprawiedliwe sądy - ograniczenie procedur, uproszczenie administracji, procesy w miesiąc. 3. Bon oświatowy i kulturalny - dodatkowe fundusze dla rodziców które mogą być przeznaczone tylko i wyłącznie na edukację dzieci. 4. Zwiększenie wydatków na armię, koniec z przepłacaniem za amerykański sprzęt wojskowy, inwestycje w krajowy przemysł zbrojeniowy. 5. Ochrona życia od poczęcia 6. Wspieranie polskie przemysłu i rolnictwa ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ beka z Korwina
11 miesięcy temu ocena: 33%  65
A najważniejsze dwa postulaty Korwinistów czyli broń i kara śmierci dla wszystkich to gdzie?
~ wikrtoria
12 miesięcy temu ocena: 75%  64
Zapomniałeś dodać, że żadnych "zwrotów " mienia bezspadkowego Żydom. W Rawiczu ich trochę było. Zainteresujcie się czy nie przeglądają już waszych ksiąg wieczystych. Tylko Konfederacja!!!!!!
~ Ewa
12 miesięcy temu ocena: 57%  63
1 Dlaczego mieszkania z programu 400 +są tak drogie od stycznia czynsz wyniesie 735 zł ? Miały być dla rodzin których nie stać na kredyt , czynsz jest taki jak byśmy mieli ten kredyt. 2 Kto jest prezesem Spółki Celowej Municypalnej Jarocin - obecnego właściciela mieszkań 400+ ? Nie można dowiedzieć się nawet nr tel . Dlaczego mamy ciągle najniższe krajową mimo ,że ceny idą ostro w górę ? - pracując nie u prywaciarza .4 Kiedy mamy się pakować do emigracji ? - póki Unia granic nie zamknie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Developer
12 miesięcy temu ocena: 36%  62
Coco tzn. drogie. Jeżeli ci się nie podoba, kup sobie na wolnym rynku. Poza tym widać, że nie czytałaś umowy. A ty
~ Do Ewa
12 miesięcy temu ocena: 63%  61
Pani Ewo, szczerze współczuję sytuacji w której Pani się znalazła, ale już spieszę z odpowiedzią dlaczego. Otóż, program mieszkania + był jest i będzie jak wszystkie inne programy socjalne PiSu mamieniem obywateli. Cały myk polega na tym, że rząd nie ma własnych pieniędzy, żeby Pani mogła dostać, komuś trzeba zabrać. Tym kimś może być piekarz, kierowca, rolnik itd itd. Każdy z nich podnosi ceny za swoją pracę ponieważ PiS zabiera im coraz to więcej pieniędzy w postaci różnego rodzaju podatków, składek i danin. Jeżeli chce Pani aby ceny przestały rosnąć to najprościej na świecie musimy obniżyć podatki, a wówczas z Pani wypłaty zostanie dużo dużo więcej pieniędzy. Pani Ewo zapraszam do zapoznania się z programem Konfederacji, ewentualnie ze mną :) Pozdrawiam Rawiczanin
~ schetynek
12 miesięcy temu ocena: 45%  60
S co ty, chciałaś dostać mieszkanie za darmoche ? Chyba s na upadłas na glebę uderzając w nią głową
~ Asia
12 miesięcy temu ocena: 28%  59
nr 1 Dziedziczak
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kasia
12 miesięcy temu ocena: 24%  58
Dziedziczak najlepszy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lala
12 miesięcy temu ocena: 70%  57
w ściemnianiu jak cały pis i kot prezesa
~ kat
12 miesięcy temu ocena: 62%  56
Ktoś na temat P Dziedziczaka napisał "Ciekawe, czy wystąpi w jarmułce.???bo gdzieś go z tym nakryciem na zdjęciu widziałem, chyba przy otwarciu jakiegoś muzeum." Polacy na niego chcecie głosować? Opamiętać się proszę!!! Chcecie tu drugą Palestynę?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anty PiS na Madagaskar
12 miesięcy temu ocena: 55%  55
To już kolego jest akt rozpaczy. Musicie się zdecydować Grecja czy Palestyna.
~ jacekpl
12 miesięcy temu ocena: 100%  54
Poczytajmy zestawienie PRL a Trzecia RP jak wychodzimy po 30 latach dyniokracji bez rozumu a tak mieliśmy już dogonić Japonię . https://dzieje.pl/aktualnosci/... http://www.polityka.pl/forum/1296996,jak-prl-wypada-na-tle-iii-rp.thread https://www.pch24.pl/a-mialo-b... Jak to się robi w świecie film o Kraju który to przeszedł na własnej skórze https://kshows.to/streaming.ph...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Yan Czeci Sobyesky
12 miesięcy temu ocena: 50%  53
Tylko Konfederacja i Trawka do Senatu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Redakcji
12 miesięcy temu ocena: 23%  52
Dlaczego redakcja pozwala na hejt?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hejtero
12 miesięcy temu ocena: 50%  51
A czy redakcja wie co to hejt ?
~ pis i nic
12 miesięcy temu ocena: 67%  50
hejtu to się boi tylko PIS
~ JAROCINIANIN
12 miesięcy temu ocena: 73%  49
Krytyka to nie hejt. Masz strasznie lewicowe podejście
~ :-)
12 miesięcy temu ocena: 100%  48
ponieważ nie ma https://... :-) ?
~ Karol
12 miesięcy temu ocena: 27%  47
Dziedziczak nr 1
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pliszka
12 miesięcy temu ocena: 72%  46
L. Czechakowa aut, nie liczy się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ left
ponad rok temu ocena: 36%  45
Krótko LEWICA!!! :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanin
ponad rok temu ocena: 60%  44
Zapraszam wszystkich niezdecydowanych lub tych zniecheconych rządami PiS i PO do zapoznania się z propozycjami KONFEDERACJI. W publicznej tv nie macie możliwości dowiedzieć się o tym, ponieważ są zamilczywani, ale jeżeli szczerze zależy wam na dobru swoim, swoich dzieci i kraju zastanówcie się poważnie na oddanym głosem. Bon edukacyjny na dzieci, obniżenie podatków a tym samym wzrost płacy to tylko niektóre z założeń KONFEDERACJI.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tylko KONFEDERACJA
ponad rok temu ocena: 54%  43
Konfederacja! Czas zmienić zabetonowana politykę! Banda czterech już miała swoje 30 lat!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Normalny obywatel
ponad rok temu ocena: 44%  42
No tak, zmienimy beton nz żelbeton z Korwinem na czele. Większych oszołomów od Konfederatów to nawet w PiSie nie znajdziesz.
~ Do Redakcji
ponad rok temu ocena: 82%  41
Czy można oglądać debatę w siedzibie redakcji?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hahaha
12 miesięcy temu ocena: 80%  40
tak w niedzielę w nocy
~ buhaha
ponad rok temu ocena: 71%  39
buhaha - ...przyjdziesz ze swoim./telewizorem/ - buhaha
~ Tele morele, ble ble ble
ponad rok temu ocena: 86%  38
No co ty. 1/. pomieszczenia redakcji nie są dla pospólstwa, 2/. Redakcja nie posiada telewizora, chyba, że przyjdziesz ze swoim.
~ Aad
ponad rok temu ocena: 100%  37
Dobrze że wszystkich 5 zaprosiliście a nie jak pewne radio tylko 4 bo krzesła zabrakło
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nasz kandydat z list PIS
ponad rok temu ocena: 31%  36
Jan Szczerbań naszym kandydatem na pośladki z list PIS , lepszy od Lidii Czechak
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ biuro
ponad rok temu ocena: 88%  35
Po czorta ta debata? ! Będą pie.... to samo co wszyscy inni w TV czy w P.Radio
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kser
ponad rok temu ocena: 81%  34
Te jedynki i nie tylko chwalą się jacy to oni nie są "dobrymi działaczkami samorządowymi" Dla mnie osobiście tzw samorządowiec to nierób dzielący nie swoje pieniądze bez żadnych konsekwencji - i za to mu jeszcze sowicie płacą. A co powiedział o politykach J Piłsudski? O tym pózniej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ minus
12 miesięcy temu ocena: 100%  33
Biuro ma rację.
~ Antybiuro
ponad rok temu ocena: 14%  32
Nic mnie nie kole w oczy tylko ciebie i jeżeli obecny Starosta rządzi nieuczciwie to proszę zgłoś to tam gdzie trzeba. Ale nie zrobisz tego bo nie masz postaw, takie twoje puste biadolenie. I nie wypowiadaj się w imieniu ,,my społeczeństwo" bo trujesz i marudzisz z tym samym od roku. Ps. swoja drogą musisz mieć sporo czasu w biurze/pracy skoro tak uważnie czytasz i odpowiadasz na komentarze.
~ biuro
ponad rok temu ocena: 93%  31
Do antybiura: widzę, że prawda Ci oczy kłuje. Społeczeństwo chce uczciwych rządów i rządzących, a nie TWA i wszelkich sitwy, dlatego na tego typu niegodne postępowania będziemy zwracać uwagę.
~ antybiuro
ponad rok temu ocena: 18%  30
Do Pana Pani ,,biuro" - skończ już pieprzyć o tym braku honoru i odp... się od Starosty. Żal dupę ściska że Ty tam potrafisz tylko za anonimowym nikiem komentować i nic więcej. Kompleksy masz że inni jednak osiągnęli więcej? Może byli ambitniejsi, bardziej pracowici, albo zwyczajnie lepsi od ciebie. Przepraszam za dosadne słowa, ale ten gość z tą samą płytą od roku jedzie.
~ biuro
ponad rok temu ocena: 86%  29
Przykładem "dobrego" samorzadowca jest Maciej Wasielewski, starosta pleszewski, który przegrał w ostatnich wyborach samorządowych, a mimo to jest starostą.To człowiek bez honoru, typowy czl. PSL. Takimi osobnikami należy gardzić.
~ ddd
ponad rok temu ocena: 82%  28
Spytajcie się czy dana osoba jak wejdzie do sejmu to zagłosuje za wprowadzeniem nowych lub podwyżką istniejących podatków i dlaczego. Jeśli powie, że nie, to czy zrzeknie się mandatu w razie gdyby jednak zrobił inaczej?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ()
ponad rok temu ocena: 93%  27
Co do działek R.O.D Zlikwidujcie PZD i dajcie działki użytkownikom za przyzwoitą cenę, ludzie Was ozłocą głosami. Wspomnicie moje słowa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pytanie do Pana posła Mariusza Witczaka
ponad rok temu ocena: 65%  26
Czy jest prawda że w okresie rządów PO- PSL dług publiczny powiększył się o około 500 mld złotych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Donald
ponad rok temu ocena: 44%  25
Proszę proszę a światli zwolennicy opozycji mówią ze bilion dlugu kraju to robota PISu.
~ xxx
ponad rok temu ocena: 43%  24
Podnoszą płace minimalne bo planują wprowadzić EURO!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 12%  23
Każdy może mieć swoje zdanie.Od lat obserwuję, że A.Grzyb bardzo pomaga w różnych sprawach, funduje puchary i nagrody w konkursach i organizuje wyjazdy młodzieży do Brukseli.Jest bardzo przystępny podobnie jak kiedyś M.Sawicki były minister rolnictwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ???
12 miesięcy temu ocena: 80%  22
i co jeszcze daje ten Grzyb? kiełbaskę na ciepło i piwko, i to ma być poseł?
~ Pogorzela, Polska
ponad rok temu ocena: 90%  21
@Marek Za nie swoje pieniądze to fajnie się pokazać i uśmiechnąć dla fotki w gazecie.
~ strażak z OSP Do....
ponad rok temu ocena: 94%  20
Za co można dostać puchar od pana A. Grzyba ? Wstawiłabym go w za szybkę w witrynce i każdemu gościowi pokazywała.
~ działkowcy
ponad rok temu ocena: 77%  19
Pan Andrzej Grzyb swoją osobą bierze udział w festynach na działkach PZD uatrakcyjniając je. Wówczas jest bardzo wesoło.
~ KONFEDERACJA
ponad rok temu ocena: 66%  18
Nie głosujcie na bandę czworga! Tylko Konfederacja spoza układu!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ syn rolnika
ponad rok temu ocena: 92%  17
Te Andrzej Grzyb to wieczny poseł PSL, Zasiadał w Sejmie w X, II, IV, V i VI kadencji, był posłem do Parlamentu Europejskiego V, VII i VIII kadencji i jeszcze jest jemu mało, kandydując znowu. Co z niego za rolnik, skoro nie pracuje w zawodzie. Na pewno taki "poseł" nie umiie chodzić w gumofilcach i władać widłami opróżniając chlew z obornika. Takim typom należy powiedzieć STOP ! DO ROBOTY NA ROLI ! Najwyższy czas oczyścić kraj z PSL
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
ponad rok temu ocena: 92%  16
100% prawdy. Większość z tych "(P)osłów" nigdy nigdzie nie pracowała, ani nie prowadziła swojej firmy. Jak tacy ludzie mogą decydować o losie człowieka z taśmy produkcyjnej, dyrektora, menadżera, nauczyciela, przedsiębiorcy, murarza, artysty czy inżyniera? Przecież oni nie wiedzą, na czym polega praca, nad regulacją której głosują. Jak chcą decydować o kształceniu młodzieży, skoro sami mają często niepełne wykształcenie średnie lub skończyli jakąś szkołę dla papierka? I nieważne jest, z jakiej kto jest partii, bo w telewizji widzicie jak się napieprzają w sali sejmowej, a po godzinach idą razem na obiad, wódkę i nierzadko do b..elu.
~ ser
ponad rok temu ocena: 69%  15
Pytanie do Jana Dziedziczaka Na czele jakiej grupy lobbystów stoi w Sejmie? Kogo promuje? Jakie ma związki z tymi których promuje?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pegaz
ponad rok temu ocena: 100%  14
Ciekawe, czy wystąpi w jarmułce.???bo gdzieś go z tym nakryciem na zdjęciu widziałem, chyba przy otwarciu jakiegoś muzeum.
~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
ponad rok temu ocena: 94%  13
I o czym chcą dyskutować? O problemach obywateli? Skąd je mają znać, skoro żadna z gęb na plakacie nie przepracowała nigdy w życiu ani jednego dnia?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czas to zmienić!
ponad rok temu ocena: 52%  12
Tylko KONFEDERACJA! Koniec z wysokimi podatkami!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gaworzyć każdy może
ponad rok temu ocena: 44%  11
Nie rozśmieszaj ludzi tymi swoimi nawoływaniami i tak wynik marniutki będzie .
~ ...
ponad rok temu ocena: 93%  10
Zlikwidujcie w końcu PZD i dajcie działki rekreacyjne i ogrodnicze ludziom jako budowlane. Do wykupu jest wielu chętnych , pieniądze się znajdą i to nie małe :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do...
ponad rok temu ocena: 21%  9
Widzisz kolego jak pszczółki z zielonego fortu minusują. Trafione w 10. Tam szczególnie to bezprawie jest widoczne. Co druga altana to ponadwymiarowy dom mieszkalny.
~ Do.....
ponad rok temu ocena: 18%  8
Czyli nie masz pojęcia ile ludzie płacą za działki. Są to śmieszne pieniądze, stawiają domy bez żadnego pozwolenia i mieszkają. Generalnie opłata za taką działkę nie przekracza 400 zł na rok. Tyle kosztuje opłata za domek 60m kwadratowych zgodny z regulaminem. Czyli standardowe 3 pokojowe mieszkanie, za które płacisz ponad 400zł czynszu na miesiąc. A większość ma postawiło e większe niż dopuszcza regulamin. Do tego za altanką stawiasz nielegalnie garaż i można żyć. Dlatego nikt nie pali się do wykupienia tych działek, po wykupieniu dopadną ich wszelkie opłaty i podatki, a tego nikt nie chce. Zobacz co dzieje się na działkach koło stadionu, tam same wille stoją.
~ ...
ponad rok temu ocena: 98%  7
Masz rację kolego. Ludzie mają dosyć płacenia ogromnych pieniędzy za nic i jeszcze sprzątać społecznie działki bo niema komu. Też chętnie odkupię i postawię sobie mały domek a Państwo przytuli niezłą gotówkę. POPIERAM!
~ marchewa
ponad rok temu ocena: 91%  6
Popieram likwidację Polskiego Związku Działkowców. To po ZNPkolejny bastion komunizmu