ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Dzisiaj kulminacja perseidów. Wiemy, gdzie można je obejrzeć

› Aktualności› Wydarzenia miesiąc temu    12.08.2020
Kuba Piotrowicz
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Już dzisiaj kulminacja perseidów. Wiemy, gdzie będzie można je obejrzeć.

 Już dzisiaj w nocy dojdzie do kulminacji perseidów, czyli spadających gwiazd. Najwięcej takich zjawisk można zauważyć w miesiącach letnich od połowy lipca do końca sierpnia, a ich największa ilość ma pojawić się na niebie właśnie dzisiejszej nocy.

 W całej Polsce jest tylko kilka miejsc, w których można dobrze zaobserwować perseidy. Najważniejsze jest to, żeby niebo było jak najciemniejsze. Jeden z parków ciemnego nieba znajduje się w Wielkopolsce. Konkretniej jest to Sierakowski Park Krajobrazowy znajdujący się między Międzychodem a Wronkami.

 Świat poszedł na tyle do przodu, że w Internecie można znaleźć strony, które pokazują, jak zaświetlone jest niebo w danym regionie. Jedną z takich witryn jest Light Pollution Map. Można na nią wejść, klikając [TUTAJ]

 Najlepszą pozycją do obserwacji spadających gwiazd jest pozycja leżąca.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elwira
miesiąc temu 2
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stary obserwator.
miesiąc temu 1
Na plecach czy na brzuchu. Jak we dwoje to raz ja raz Ty. Warto obejrzeć , bo ta kometa przelatuje podobno raz na 133 lata. Pogoda świetna, tylko uważajcie na komary.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji