ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

E-meldunek już działa. Zobacz jak zameldować się nie wychodząc z domu

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    2.01.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały MC

Wielkopolska. 2018. E-meldunek. Meldunek online. Ministerstwo Cyfryzacji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

 

Od 1 stycznia 2018 roku zameldowanie na pobyt czasowy lub stały przez internet jest możliwe dzięki usłudze e-meldunek.

 

Teraz nie musisz iść do urzędu złożyć wniosek o zameldowanie czy przemeldowanie. Co więcej, nie musisz nawet wychodzić z domu. To wszystko możesz zrobić dzisiaj online. 

 

E-meldunek to najnowsza usługa uruchomiona przez Ministerstwo Cyfryzacji współpracującej z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Jak się zameldować?

 

Po wejściu na stronę www.obywatel.gov.pl należy wybrać opcję MELDUNEK i potwierdzić swoją tożsamość przy użyciu Profilu Zaufanego (eGO).

 

 

Następnie trzeba zaznaczyć rodzaj meldunku jaki nas interesuje: meldunek na pobyt stały/czasowy, zameldowanie dziecka czy skorzystanie z pełnomocnictwa do zameldowania innej osoby.

 

 

Warto pamiętać o przygotowaniu odpowiednich dokumentów. W przypadku meldunku, w zależności od wybranej opcji, przydać się mogą m.in. skany pełnomocnictw, skany dokumentów potwierdzających tytuł prawny do lokalu, oświadczenia właściciela lub innego podmiotu dysponującego tytułem prawnym do lokalu, potwierdzające pobyt w lokalu - pisze gazetalubuska.pl
 

 

 

Gotowy wniosek zostanie automatycznie wysłany online do właściwego miejscowego urzędu wybranego na podstawie wprowadzonego nowego adresu zameldowania.

 

Usługa E-meldunek jest bezpłatna, z wyjątkiem zaświadczenia o zameldowaniu na pobyt czasowy, za który będzie trzeba zapłacić 17 zł.

 

Odebrać zaświadczenie można osobiście w urzędzie lub za pomocą tradycyjnej poczty, a także w wersji elektronicznej.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ E - polska rzeczywistośc
ponad rok temu ocena: 100%  1
E - sądy też działają . Wystarczy że ktoś poda twoje dane a udostępniasz je wszędzie (motel , salon komórkowy , bank itp ... ) i weźmie kredyt przez internet a e - sąd nałoży na ciebie obowiązek spłaty . A na to czekają rozmaite biura typu "Kruk" i komornik w finale . A on bierze ci z konta i nic go nie obchodzi . Nawet z tobą nie pogada . Bierze jak swoje .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji