ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

"Gardłoryki" już za kilkanaście dni

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    12.06.2019
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Organizatorzy

Już za wkrótce w Nowym Mieście będzie można posłuchać dobrej muzyki, m.in. klasyki rocka, punck rocka, heavymetalu, mieszanki folku, reggae, ska, hardcore i punk.

 

Na nowomiejskiej scenie nad Wartą wystąpią: "Boys in Black", Zimna Wojna, "Bright Ophidia", "Alians", "Okrutnik" oraz "Crystal Viper".

 

O strefę dla dzieci zadba Ciotka Anka i jej Skakanki. Wśród przewidzianych atrakcji: tatuaże, malowanie twarzy, balony z helem i do modelowania, pokaz baniek mydlanych, ścianka wspinaczkowa, lepienie z gliny, gość specjalny Myszka Minnie w zupełnie innej stylizacji. W strefie bistro będzie można znaleźć gadżety festiwalowe oraz tegorocznych artystów.

 

ZOBACZ TEŻ - STRACILI WSZYSTKO W POŻARZE DOMU. JAK MOŻNA IM POMÓC?

 

Impreza odbędzie się 29 czerwca. Alternatywny festiwal muzyczny "Gardłoryki" jest organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Nowomiejskiej przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury. Po pierwszej udanej edycji w 2012 r. na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych gminy Nowe Miasto nad Wartą.

 

Koncepcją imprezy jest muzyka rockowa na żywo, która rozbrzmiewa ze sceny w lasku "Guć" koło linii brzegowej rzeki Warty. Prezentowane zestawienie muzyczne daje odbiorcom alternatywną rozrywkę kulturalną, a także przyciąga liczną publiczność spoza regionu.

 

- Należy podkreślić fakt, że "Gardłoryki" mają stałych odbiorców od wielu lat, a z roku na rok zjednują sobie kolejnych fanów tego nurtu muzycznego - mówią organizatorzy. - Niewątpliwym atutem jest kameralna atmosfera panująca podczas imprezy, którą wiele osób porównuje do klimatu dawnego jarocińskiego festiwalu.

 

Powiat średzki, w ramach konkursu zadania publicznego "kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego" wsparł festiwal kwotą 5 tys. zł.

 

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!