ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Genialny plan nie wypalił. Skradziona laweta z koparką ugrzęzły w błocie

› zwielkopolski24› Wielkopolska miesiąc temu    7.04.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fanpage KPP w Jarocinie

Wielkopolska. Wydawało im się, że opracowali genialny plan. Skradli volvo, a potem jednemu ze współwłaścicieli pojazdu zaproponowali jego sprzedaż. Przy okazji okazało się, że sprawcy na koncie mają jeszcze inne przestępstwa. Mieszkaniec Żerkowa spędzi trzy najbliższe miesiące w areszcie śledczym.

 

 

 

Jarocińska policja poinformowała o ujęci grupy trzech osób podejrzanych o dokonane kradzieży pojazdu.

30 marca funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Volvo. Auto, w nieustalonych okolicznościach, zniknęło z parkingu przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. Jak ustalili kryminalni, sprawca najpierw włamał się do pozostawionego tam samochodu a następnie odjechał w nieznanym kierunku.

 

 

- W tym samym dniu jeden ze współwłaścicieli pojazdu odebrał telefon od nieznanego mu mężczyzny, który zaproponował mu podpisanie umowy kupna sprzedaży skradzionego pojazdu. Gdy tajemniczy mężczyzna przyszedł na spotkanie, czekali na niego policjanci. Został zatrzymany i przewieziony do jarocińskiej komendy. Tego samego dnia trafiła tam także kobieta, która pomagała zatrzymanemu w dokonaniu przestępstwa a dzień później kolejny, 33-letni, wspólnik zatrzymanego – relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

 

W czasie czynności prowadzonych przez policję okazało się, że 40-letni mieszkaniec gminy Żerków, na swoim sumieniu ma także inne kradzieże.

 

 

Czytaj również: W swoje urodziny jechał z 3 promilami. Wylądował w rowie [KLIKNIJ]

 

 

Na początku marca w Tarcach, wraz z 33-latkiem zrabowali lawetę wraz z umieszczoną na niej koparką o wartości blisko 100 tys. zł. Daleko nie zajechali laweta wraz z załadowaną na niej maszyną ugrzęzły w błocie na terenie tarzeckiego lasu. Rabusie porzucili tam swój łup, który dzień później został odnaleziony przez policjantów. Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem samochodu volvo.

 

Za to przestępstwo grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni poniosą odpowiedzialność również za zrabowanie lawety z koparką.

 

29-letnia kobieta odpowie natomiast za kradzież felg, która miała miejsce w marcu w Witaszycach. 40-latek miał na swoim koncie już inną kradzież pojazdu, Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jarocinie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.