ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Glifosat jest wszędzie! Powiedz STOP!

› Aktualności 2 miesiące temu    15.08.2020
Kuba Piotrowicz
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Instytut Spraw Obywatelskich

Wielkopolska. Glifosat jest wszędzie! Powiedz STOP!

 Glifosat jest głównym składnikiem Roundupu (powszechnie stosowanego środka chwastobójczego). Zabija on nie tylko chwasty, ale także niemal wszystkie rośliny, niszczy kwiaty, krzewy owocowe, a nawet mniejsze drzewa! Wykorzystywany jest nie tylko w rolnictwie, ale też w miejscach publicznych. Jego działanie jest szkodliwe także dla zwierząt i ludzi.

 W międzyczasie temat szkodliwości glifosatu stał się elementem debaty publicznej. - Badania przeprowadzone na ten temat pokazują, że normy tego się środka są mocno podwyższone i znajdują się w moczu ludzi i zwierząt hodowlanych, czy żywności: kaszach gryczanych i jaglanych, płatkach śniadaniowych. Wiele państw i miast wprowadziło zakaz jego stosowania – zarówno w rolnictwie, celach niekomercyjnych, jak i przestrzeni publicznej. Pozytywne zmiany nastąpiły w wielu krajach Unii Europejskiej m.in. w Niemczech, Luksemburgu, Austrii, Belgii, Holandii, Francji, czy w Czechach - mówi Rafał Górski, prezes Instytutu Spraw Obywatelskich.

 Niestety w Polsce ten problem cały czas powraca. W związku z tym Instytut Spraw Obywatelskich stworzył apel, który został wysłany do prezydentów 49 miast w Polsce. Dotyczy on natychmiastowego wprowadzenia zakazu stosowania glifosatu w przestrzeni miejskiej.

 Obywatele mogą także też mieć na to wypływ podpisując petycję, którą możecie znaleźć pod tym linkiem.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elwira
2 miesiące temu 1
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji