ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Gostyniak bojowo nastawiony. Był pierwszym Polakiem na mecie!

› Aktualności ponad rok temu    30.09.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Adam Nowicki wystartował w Gostyniu, w ubiegłorocznym sportowym biegu Nasza DychaAdam Nowicki wystartował w Gostyniu, w ubiegłorocznym sportowym biegu Nasza Dycha fot. arch. portalu gostynska.pl/A. Fajczyk

Dziś w Warszawie odbyła się duża sportowa impreza - 40 PZU Maraton Warszawski. W jubileuszowej edycji maratonu zadebiutował gostyniak Adam Nowicki. I trzeba się pochwalić - był pierwszym Polakiem na mecie, a jednocześnie - w klasyfikacji generalnej - zajął trzecie miejsce.

Adam Nowicki z Gostynia był "bojowo nastawiony" do tego biegu. Wczoraj, kilka godzin przed startem, pisał na swoim facebooku:

Jeszcze tylko przypiąć numer i do boju. Punktualnie o 9.00 wystartuję w jubileuszowym 40 PZU Maratonie Warszawskim. Trzymajcie kciuki za udany debiut i powodzenia dla wszystkich startujących. Niech moc będzie z Wami!
 

Na portalu Przeglądu Sportowego menedżer zawodnika Marcin Fudalej tuż przed startem, powiedział, że Adam celuje w wynik w granicach 2:14. - Plan jest taki, by Adam dobiegł na półmetek w czasie 1:07, a dalej zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Wiem, że pobiegnie Francuz Florian Carvalho, który również chce osiągnąć wynik zbliżony do Adama, więc na pewno będzie ciekawie – mówił.

Widocznie fani i mieszkańcy rodzinnego miasta trzymali kciuki bardzo mocno. Znany polski długodystansowiec, pochodzący z Gostynia maraton zakończył ze świetnym czasem 02:17:43, co dało mu trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Adam Nowicki dotarł na metę jako pierwszy z Polaków. Nie było łatwo, jak podają sportowe portale. Biegł swoim rytmem, nie próbował dorównać kroku szybkim zawodnikom z zagranicy, tuż przed metą stoczył o miejsce na podium zacięty bój i udało się - wyprzedził rywala o 1 sekundę. Maraton wygrał Kenijczyk David Metto (2:12.44), drugi był Francuz Florian Carvalho (2:15:14).

Wśród kobiet najszybsza była Beatrice Cherop (2:35.21), drugie miejsce zajęła Polka Anna Łapińska (2:38.40).

Dziennikarzom Przeglądu Sportowego debiutant Adam Nowicki (zmęczony, ale zadowolony) zwierzył się, że planuje kolejny start w dużym biegu, ale musi mocno popracować nad biegową siłą. - W końcówce miałem mocne bóle mięśniowe, bo nogi nie były do końca jednak przygotowane na tego typu wysiłek. W nagrodę dostałem m.in. obraz, tak jak mistrzowie pierwszych edycji Maratonu Warszawskiego. Mam nadzieję, że z biegiem czasu nabierze on dużej wartości, jak tamte dzieła sprzed lat – zdradza na portalu Przeglądu Sportowego najlepszy Polak w warszawskim maratonie.

źródło: fb Adama Nowickiego, Maratonu Warszawskiego i Przeglądu Sportowego

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mik
ponad rok temu 1
KOZAK!!! Wielkie GRATULACJE Adam ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji