ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Handlowała podrobionymi ubraniami. Grozi jej do 2 lat więzienia

› zwielkopolski24› Wielkopolska 26 dni temu    29.10.2020
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 8 / 100%
A A A
 fot. Policja Wielkopolska

Wielkopolska. Światowe marki na kaliskiej giełdzie. Właścicielka poniesie odpowiedzialność za handel podrobionymi produktami.

 

 

R E K L A M A25% dziecimocy SRT1

 

Funkcjonariusze policji do walki z Przestępczością Gospodarczą skontrolowali giełdy na terenie Kalisza. Na jednej z nich zauważyli, że w sprzedaży jest odzież z logo znanych, światowych marek. W związku ze sprawą zatrzymali 41-letnią kobietę.

 

  • Znaki towarowe są symbolami stosowanymi w handlu do identyfikacji produktów. W świetle prawa nie można używać zastrzeżonego logo, bez zgody właściciela. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczość gospodarczej, kontrolują punkty handlowe, w których mogą znajdować się nielegalne towary.

 

Przedstawiciel pokrzywdzonych producentów potwierdził, że odzież oznaczono znakami towarowymi bezprawnie.

 

CZYTAJ TAKŻE: Wpadł podczas kontroli. W mieszkaniu znaleźli marihuanę, ekstazy i amfetaminę [KLIKNIJ]

 

- Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli łącznie 180 sztuk różnego rodzaju elementów odzieży m.in. koszulek, spodni i bluz. Towary te nie miały nic wspólnego z oryginalnymi produktami, a naniesione na nich loga zostały użyte bezprawnie. Wstępna, szacunkowa wartość strat na rzecz tylko jednego z pokrzywdzonych podmiotów wyniosła blisko 20 tys. złotych - informuje Anna Jaworska-Wojnicz z Wielkopolskiej Policji.

 

41-latka poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, a także kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

 

+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.