ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Inspekcja: Pijani w tirach, to bomby na drodze z opóźnionym zapłonem

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    15.01.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Materiały WITD

Wielkopolska. Wielkopolski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. WITD. Kontrole na autostradach. Pijani kierowcy

Wystarczył jeden dzień szczegółowych kontroli prowadzonych przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, a wpadło dwóch kierowców z republik nadbałtyckich. Obaj prowadzili ciężarówki po pijanemu.

- Takie czterdziestotonowe pojazdy z naczepami kierowane w stanie nietrzeźwości, to bomby na drodze z opóźnionym zapłonem - komentuje rzecznik WITD.

W Żdżarach inspektorzy transportu drogowego ujawnili podczas kontroli aż dwa przypadki prowadzenia pojazdów ciężarowych przez nietrzeźwych kierowców.

 

- Obywatel Estonii po pierwszym badaniu miał 0,59 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, a w drugim badaniu 0,61 mg/l. Z kolei u drugiego zatrzymanego kierowcy z Łotwy wynik pierwszego badania wykazał 0,41 mg/l, natomiast drugie badanie wykazało 0,47 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Inspektorzy przekazali obydwie sprawy Policji w celu podjęcia przez nią dalszego postępowania – informuje WITD.

 

Obaj kierowcy mieli w organizmie odpowiednio ponad promil alkoholu i nie cały promil. W takim stanie nie powinni prowadzić żadnego pojazdu po drodze publicznej. Inspektorzy przypominają, że zgodnie z polskim prawem kierowanie pojazdami mechanicznymi jest dopuszczone, jeżeli stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu jest niższe niż 0,1 mg alkoholu w 1 litrze.

- W opisanych wypadkach to stężenie było kilkukrotnie wyższe i wskazywało na stan nietrzeźwości zatrzymanych – dodaje rzecznik.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Pablo
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Paradoks zawodowego kierowcy-większość z nich to nałogowi alkoholicy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Prosta rada
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  W myśl polskuego prawa zabierać prawa jazdy , karać wysokimi mandatami , zanykać do więzień i niech sobie ich pracodawcy radzą co dalej z Tirem i ładunkiem . A jak to się rozniesie po Europie to będą uważać żeby nie pić w czasie jezdżenia po Polsce
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji