ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Jak oddychać w maseczce ochronnej?

› zwielkopolski24› Wielkopolska 2 miesiące temu    23.04.2020
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 2 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Sprawdź jak oddychać w maseczce. Nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Oto kilka rad, które pozwolą na swobodniejsze oddychanie.

 

 

Od 16 kwietnia na terenie Polski obowiązuje nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych lub zasłaniania ust i nosa w innych sposób.

Okazuje się jednak, że w obowiązkowych maseczkach ochronnych bardzo ciężko się oddycha. Skarżą się na to głównie te osoby, które muszą je zakładać przy uprawianiu sportów takich jak jazda na rowerze czy bieganie.

 

CZYTAJ TAKŻE: Ze szpitala ewakuowano 28 pacjentów. Teraz będą tam tylko chorzy na koronawirusa [KLIKNIJ]

 

Dr Elżbieta Dudzińska z przychodni Strefa Pacjenta w Warszawie w rozmowie z Polsat News udzieliła kilku cennych rad, które zniwelują problemy z oddychaniem w maseczkach.

 

- Powinniśmy oddychać spokojnie przez nos, biorąc wdech i wydech, jak również przeponowo. Innymi słowy - nasz wzorzec oddychania nie powinien się zmienić - powiedziała ekspertka w rozmowie z Polsat News. - Wydech przez nos chroni nas częściowo przed koronawirusem, czyli wzmacnia ten filtr, jakim jest maseczka. A przede wszystkim poprawia kondycję płuc, poprawia pobór tlenu, uruchamia przeponę i, co jest bardzo ważne, pogłębia odpowiedź relaksacyjną organizmu, czyli buforuje nieco ten stres, którego wszyscy doświadczamy z racji istniejącej sytuacji - dodała dr Elżbieta Dudzińska.

 

Zwolnieni z obowiązku noszenia maseczki są duchowni w trackie sprawowania „kultów religijnych, w tym czynności lub obrzędów religijnych” oraz dzieci do lat 4.

 

+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.