ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Jarocin Festiwal 2018 Dzień III. Niedziela [AKTUALIZACJE WIDEO FOTO]

ponad rok temu    15.07.2018
Weronika Przewoźniak
komentarzy 51 ocen 14 / 29%
A A A
 fot. Dawid Michalczyk

Jarocin. Jarocin Festiwal 2018. Trzeci dzień jarocińskiego festiwalu. Sobota na Jarocin Festiwal.  Już dzisiaj na scenie Kortez, Quebonafide i Public Image Limited.


[TA INFORMACJA JEST AKTUALIZOWANA - odśwież lub wciśnij F5]

 

 

 

 

 

Sobotnie koncerty przyciągnęły większą publikę niż te piątkowe. Festiwalowicze bawili się wraz z zespołami Hańba, Coma, Hegemone czy The Dumplings. Pomimo krążących opinii, że ,, festiwal umarł" czy ,,tegoroczny festiwal to wielkie zero" to na naszych ulicach można było spotkać wielu przyjezdnych, którzy pozytywnie oceniają doroczną imprezę


 - Przyjechałem, bo namowił mnie ojciec, który jeździł na ,,stare Jarociny". Klimat niesamowity! Na pewno będę wracał - w rozmowie z nami stwierdził Borys z Kościana.

 

 

 

 

 

[TA INFORMACJA JEST AKTUALIZOWANA - odśwież lub wciśnij F5]

[ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIERWSZEGO DNIA] [KLIKNIJ TUTAJ]
 

[WIDEO Z PIĄTKOWYCH KONCERTÓW NA JF 2018] [KLIKNIJ TUTAJ]

[ZDJĘCIA Z SOBOTY - ZOBACZ TUTAJ]

[WIDEO Z SOBOTY - ZOBACZ TUTAJ]

 

 

Niedziela 15.07

SCENA PARK

17.15 - 18.15

Apteka

Apteka to punkowa rewolta w najlepszym wykonaniu od 30 lat na linii frontu. Mają na swoim koncie 8 albumów w tym wszystkim znane „Narkotyki”, „Urojonecałemiasta” i „Menda”. W 2012 roku wyszedł ich ostatni krążek „Od pacyfizmu do ludobójstwa”, który został ciepło przyjęty przez fanów. Są żywą legendą sceny niezależnej. Zawsze bezkompromisowi, cyniczni, brutalnie szczerzy, głośni. Zawsze pod prąd! Zawsze na własnych warunkach!

18:30 - 19:30

Haydamaky i Stasiuk

Haydamaky i Stasiuk to projekt na wskroś literacki. Połączenie ukraińskiej formacji rockowo-folkowej, debiutu wokalnego Andrzeja Stasiuka i trzynastozgłoskowca Mickiewicza. Dzieła polskiego wieszcza sprzed niemal 200 lat nigdy nie brzmiały tak aktualnie. Projekt ten ukazał się pod koniec stycznia 2018 i zebrał wiele pozytywnych recenzji.

19:45 - 20:45

Quebonafide

To jeden z najbardziej znanych polskich raperów. Błyskawiczna kariera, wyprzedane koncerty, miliony odtworzeń na Youtubie. Jego ostatni album „Egzotyka” był najlepiej sprzedającą się polską płytą 2017 roku. 13 kwietnia ukazał się wspólny projekt Quebonafide i Taco Hemingwaya – „SOMA 0,5 mg”, którry raperzy zwieńczyli trasą koncertową składającą się z 7 koncertów.

 

21:00 - 22:30

PINK FREUD „PUNK FREUD ARMY” FEAT. TOMASZ BUDZYŃSKI, ROBERT MATERA, ALEK KORECKI

Założyciel i lider zespołów Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jego muzyczna aktywność wywołała w Polsce boom na muzykę improwizowaną i przywróciła światu polski jazz w początkach XXI wieku. Jest jednym z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artystą.

 

23:00 - 00:30

Public Image Ltd

W latach 70-tych XX wieku swoją muzyką rzucił wyzwanie brytyjskiemu społeczeństwu, a jak się później okazało także globalnej kulturze, dając światu punk rocka. John ‘Johnny Rotten’ Lydon – legendarny wokalista i lider najpierw Sex Pistols, a od roku 1978 do dziś przede wszystkim Public Image Limited wystąpi w Jarocinie w specjalnej roli. Głównym wydarzeniem będzie oczywiście koncert Public Image Limited (PIL) z przekrojowym materiałem z 10 albumów grupy, ale to nie wszystko. Rottenowi i jego twórczości będzie poświęcony każdy festiwalowy element – od kina, przez wystawy i spotkania, aż po książki i wystrój miasta. Od powrotu na scenę w roku 2009 Public Image Limited występuje w najdłużej grającym wspólnie składzie John Lydon (śpiew), Lu Edmonds (gitary), Bruce Smith (perkusja) oraz Scott Firth (bas). Lu Edmonds i Bruce Smith tworzyli grupę już w latach 80- tych.

 

SCENA RUINY

12:00 - 13:00

Msza Święta w intencji zmarłych muzyków

Msze święte w intencji zmarłych muzyków odbywały się w Jarocinie już w latach 80. Poza publicznością festiwalową uczestniczą w nich także muzycy. Każdy ze zgromadzonych w ruinach kościoła Świętego Ducha może wymienić nazwiska zmarłych artystów, szczególnie dla niego ważnych. Mszy towarzyszy specjalna oprawa muzyczna, o którą zadba Tratwa Music Project.

15:00 - 16:00

Trupa Trupa

Trupa Trupa to obecnie nasz najważniejszy, gitarowy towar eksportowy. Album „Jolly New Songs” jest szeroko komentowany w zagranicznych mediach muzycznych, a sam zespół zdążył już wystąpić na najważniejszych festiwalach po obu stronach oceanu. Ich koncert w Jarocinie po prostu trzeba zobaczyć.

18:30 - 19:30

Marek Dyjak

Marek Dyjak przyjedzie do Jarocina z płytą „Pierwszy śnieg”, która jest jego powrotem do korzeni – do słowa i poezji. Przyjmuje rolę interpretatora, wykonując utwory Roberta Kasprzyckiego, Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka i Jacka Musiatowicza. Do tego wyjątkowy akompaniament Marka Tarnowskiego (akordeon i piano) i Jerzego Małka (trąbka) sprawia, że całość nabiera charakterystycznego dla Dyjaka brzmienia.

22:30 - 23:30

Kortez

Okrzyknięty objawieniem polskiej sceny muzycznej, promuje swój najnowszy album „Mój dom”, który stał się bestsellerem jeszcze przed premierą. Kortez, artysta tajemniczy, tworzący intymną i emocjonalną muzykę wystąpi w niezwykłej scenerii ruin gotyckiego kościoła. Wstęp na jego koncert tylko dla posiadaczy specjalnego karnetu „+Kortez”.

 

SCENA SPICHLERZ

12:00 - 17:00

THE WALKERS, NOŻE, CREATE, POLA CHOBOT & ADAM BARAN, BEZSENSU

Występy wyróżnionych kapel podczas koncertów eliminacyjnych tegorocznych Jarocińskich Rytmów Młodych.

Niedziela na Rynku zostanie już od południa opanowana przez dzieci (o atrakcjach czytaj w programie obok). Od godz. 13:45 ma być rapersko (Tau), bajkowo (Baika) i folk-metalowo (Percival Schuttenbach). Te trzy grupy zagrzeją widzów do Finału Mundialu Rosja 2018, który będzie można obejrzeć i przeżyć ze znajomymi na jarocińskim Rynku - początek o godz. 17.00.

 

Scena Spichlerz - do Jarocina wraca metal

Niedziela będzie dla kapel wyróżnionych w tegorocznych Jarocińskich Rytmach Młodych, którym nie udało się znaleźć wśród laureatów. Dajcie im szansę! Zaczynają o 12:00, kiedy jeszcze na pozostałych scenach nic się nie dzieje. 

Kortez w Ruinach - niestety - biletów nie ma już dawno

Ruiny kościoła św. Ducha to specyficzna scena. Ze względu na niewielką ilość widzów, którzy mogliby pomieścić się w środku (200 - 250) część wydarzeń była osobno „wejściówkowana”. Jeśli ktoś wybiera się na koncert Korteza, a nie ma jeszcze na niego wejściówki (była do kupienia z karnetem) - może o tych planach zapomnieć. Bilet nie jest już do zdobycia. 

ZAPRASZAMY NA NASZE RELACJE - FOTO, WIDEO. 

 

[AKTUALIZACJA 14:00]

W ruinach kościoła św. Ducha w Jarocinie odprawiono mszę św. za zmarłych artystów. Było bardzo duchowo, a momentami emocjonalnie Zdjęcia [ZOBACZ TUTAJ][AKTUALIZAJCA, 17:32] 

Pod sceną skromna grupa ludzi wykrzykuje teksty piosenek rockowego zespołu APTEKA. Upalna niedziela dobrze nastraja festiwalowiczów, którzy tańczą i śpiewają wraz z Jędrzejem "Kodymem" Kodymowskim - wokalistą zespołu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU APTEKI [KLIKNIJ TUTAJ]

 

[AKTUALIZACJA, 18:38]

Na scenie ukraiński zespół folkowo - rockowo Haydamaky i Polak Andrzej Stasiuk śpiewają trzynastozgłoskowce Mickiewicza. Pomimo ładnej pogody pod sceną mało publiki

[AKTUALIZAJCA, 20:22]

Sceną w parku zawładnął Quebonafide wraz ze swoim hypemanem Krzy Krzysztofem. Tłum zgromadzony pod sceną rapuje wraz z artystą każdy kawałek - bez wyjątku. Na scenie został odsłonięty wielki globus, który nawiązuje do solowej płyty Quebonafide - Egzotyki, podczas której artysta zwiedził 60 krajów. Głównie bawią się młodzi ludzie, ale również starsi przyłączyli się do zabawy z raperem. Quebo wykonał również stage diving, co spotkało się z zadowoleniem ludzi, którzy chętnie ponieśli go parę metrów na rękach. W pewnym momencie artyści postanowili polewać publiczność szampanami. Przy takich kawałakach jak "Madagaskar" czy "Kryptowaluty" wytworzyło się pogo, które trwało do zakończenia koncertu. 

ZOBACZ POGO NA KONCERCIE QUEBONAFIDE!

[AKTUALIZACJA 21:50]

Quebo zniknął ze sceny, a średnia wieku drastycznie się podniosła. To wynik koncertu Pink Freud, którzy dziś występują dla zmarłego przed miesiącem Roberta Brylewskiego. Na scenie między innymi Wojtek Mazolewski, Robert Matera i Tomasz Budzyński. Publiczność przyjęła ich z entuzjazmem, co udowodniła chociażby jednogłośnie ,,sto lat" z okazji urodzin Magdy, młodej artystki występującej z muzykami. Dla wielu festiwaliczów, szczególnie bywalców ,,starego Jarocina" to wyjątkowy koncert, który wywołuje magiczne ciarki na całym ciele.

 

[AKTUALIZACJA 23:15]

Trwa koncert Korteza w ruinach kościoła św. Ducha. Wejść na niego mogli tylko posiadacze specjalnego, dodatkowo odpłatnego karnetu ,,+Kortez". Niezwykła sceneria gotyckiego kościoła sprawia, że emocje są ogromne. Ludzie z zamkniętymi oczami słuchają artysty, nucąc ulubione utwory. Jednak opinie dotyczące miejsca koncertu są podzielone.

,,Klimat genialny. Emocjonalne teskty Korteza doskonale współgrają z tajemniczością ruin"  - mowi zachwycony Eryk, mieszkaniec Jarocina. Natomiast jeden z użytkowników portalu w komentarzu stwierdził 
,,Koncert Korteza dla 200 osób? Poważnie? Jeden z wykonawców, który mógłby przyciągnąć tłumy gra w ruinach dla 200 osób. Popłakałem się."

[AKTUALIZACJA, 23:29] 

To już ostatni koncert tegorocznego festiwalu. Na scenie Public Image Ltd z wokalistą Johnnym Rottenem – legendarnym liderem Sex Pistols. Kapela gra dla licznie zgromadzonej publiczności, gdzie średnia wieku jest na pewno wyższa niż wcześniejsze koncerty. Są to ludzie, którzy nie znaleźli się przed parkową sceną przypadkiem - część z nich na pewno pamięta jarocińskie festiwale z lat 80'. Publiczność zachwycona tańczy i śpiewa z legendarnym "Rottenem". 

Na materiały wideo oraz zdjęcia będzie trzeba jednak poczekać, bowiem artysta zastrzegł sobie prawo do autoryzacji. 

Powiązane

+ 4 głosów: 14 (29%) 10 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (51)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ średzianin
ponad rok temu ocena: 100%  51
refleksji potrzebujecie organizatorzy-refleksji! niech w końcu wyją z vipowskich budek i posłuchają tłumu !!!!!
~ zespół hańba
ponad rok temu ocena: 100%  50
ale nędza (minimalna liczba znaków to 10)
~ emciak
ponad rok temu ocena: 93%  49
Najgorsze jest jednak to pranie mózgu, które się odbywa. Pyta się ludzi, to każdy odpowiada, że fajnie, że się podoba, że przyjdzie za rok, czyli można kontynuować politykę festynów, bo przecież się podoba. Ale już tych tysięcy osób, które w tym rocku i w zeszłym nie przyjechali już o powody rezygnacji się nie pyta. A powody są bardzo oczywiste.
~ emciak
ponad rok temu ocena: 94%  48
Organizatorom niestety nikt nie przetłumaczy, ponieważ oni chcą robić taki festyn pod nazwą Jarocin Festiwal. Dla niech ta frekwencja jest okej i na cuda nie liczą, to widać już od zeszłego roku. Oni nie mają nawet zamiaru konkurować z jakimiś Woodstockami, czy Openerami. Dla nich zrobienie takiego festynu pod nazwą Jarocin Festiwal jest szczytem, ponieważ nie wydają na organizatora i miasto zarabia. Ich minimalny cel został osiągnięty, a po co się pocić po więcej :) Tak to niestety wygląda, zero ambicji, a jak ktoś im przypomni stare Jarociny to go wyśmieją i powiedzą, że przecież trzeba iść z duchem czasu, a Jarocin jest otwarty na gatunki muzyczne i zawsze był, a to, że te stare śmiecie generowały znacznie większą frekwencję to już temat tabu. Taka to mniej więcej filozofia. Naszą legendę traktuje się jak tanią panienkę i niszczy jej renomę. Na jednej polanie disco, po chwili rock, potem rap, jeszcze techno brakuje.
~ emciak
ponad rok temu ocena: 100%  47
Kiedy jadę na Hip-hop Kemp to chcę zobaczyć raperów, a nie nie GNR nawet nie wiadomo jakby byli wspaniali. To samo jest z Jarocinem przyjeżdżam,a aby poczuć klimat rocka, punku, metalu, jazzu, reggae, ale to jest muzyka, którą tworzą instrumenty. Rap w swoich korzeniach ma samplery i tego nikt nie zmieni, podobnie jak muzyka klubowa. To po co na siłę robić z Jarocina z legendy robić festiwal rockorapu? Te pomysły są chore i tylko szkodzą legendzie.
~ Gdzie ten festiwal??
ponad rok temu ocena: 100%  46
Najbardziej na festiwalu wkurzała mnie gimbaza, która przyjechała na Quebo, aż przykro, że nie spotkałeś tam prawdziwych punków, metali można zliczyć na palcach, tylko pełno gimbazy, tlenionych lasek. Przykre.., Następnym razem musi być szeroko pojęty rock w końcu ten festiwal z tego zasłynął, nie niszczmy tradycji!!
~ festyn
ponad rok temu ocena: 100%  45
Czy osoby odpowiedzialne za kulturę podadzą się do dymisji ?
~ Nikt
ponad rok temu ocena: 100%  44
Pewnie przebiją porażkę w sukces.
~ rozsądny
ponad rok temu ocena: 100%  43
Wręcz przeciwnie wypłacą sobie premię za świetną organizację, a że od dwóch lata jest strasznie słaba frekwencja to nie ma absolutnie znaczenia, ponieważ przyjęto strategię organizacji pikniku zwanego Jarocin Festiwal i ta koncepcja się sprawdza. Obniżyli poprzeczkę do minimum byle miasto (czytaj władze) mogły zarabiać na tym. Dla nich w tym nie ma problemu.
~ Super i cool
ponad rok temu ocena: 26%  42
Bardzo dużo ludzi najechało do Jarocina . Prawdziwe tłumy . Wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi . Muzyka była przednia a organizacja festiwalu wspaniała . Mieszkańcy oraz uczestnicy składają podziękowania organizatorom oraz burmistrzom .
~ średzianin
ponad rok temu 41
no, niezło- śmieszna prowokacja heheheheh :)
~ gimbaza pogo
ponad rok temu ocena: 100%  40
O poziomie festiwalu i tym co o nim niektórzy piszą świadczy tekst, że na jakimś Quebonafido czy podobnie było pogo ! Równie dobrze można napisać że takich tłumów jeszcze w Jarocinie nie było !
~ zz top
ponad rok temu ocena: 95%  39
Czytając relację na łamach portau GJ tęskni się za pięknym i rzetelnym opisem Przema Szeszuły z przed lat teraz poziom relacjonowanie dorównał poziomowi portalu i gazety...
~ festyn
ponad rok temu ocena: 100%  38
No. Ogólnie dziwi mnie że to się jakkolwiek sprzedaje.
~ Kamela
ponad rok temu ocena: 15%  37
Zabawa przednia. Dobra organizacja i świetny klimat. Muzyka na wysokim poziomie. Nagłośnienie i światła SUPER ! Tym którym się nie podobało: dlaczego nie jedziecie na inny festiwal tylko na Jarocin przychodzicie ? Zachowanie godne psychopaty.
~ Fisz
ponad rok temu ocena: 94%  36
Śledzianowski zwijaj kabelki.
~ zdegustowana
ponad rok temu ocena: 92%  35
festiwal dla mnie był w latach 80 tych ..jak wchodziło sie na rynek i nie było miejsca gdzie by nie siedzia PUNK ...taki prawdziwy z irokezem na głowie, w glanach, w spodniach w kratkę ....ach sentymentalnie sie zrobiło ...rok "86 ..30 tys fanów !!!! było głosno było kolorowo ... było rockowo....teraz to jest festival..kulturalnie poprawny ..mnie ta forma nie odpowiada, wiec nie chodzę ..ale ! nie krytykuje bo nie dotyczy to mnie ...brawo dla organizatorów za dodatkowe atrakcje ...ale czy o to chodzi w festivalu rockowym...nie wiem ??!!! ,, pozdrowienia dla ,,niespokojnej polskiej młodzieży,, która przychodziła na koncerty słuchac artystów, a nie krytykowac i wymadrzać sie jak powinno być ...
~ Emciak
ponad rok temu ocena: 88%  34
Już widziałem propagandowy news w Glosie Wielkopolski, że festiwal idzie w dobrym kierunku. A to, że ludzi 10 razy mnie to przecież nic nie znaczący szczegół.
~ festyn
ponad rok temu ocena: 82%  33
kiedy podsuwanie "festiwalu" ? Będzie czy poprawność polityczna nakazuje to przemilczeć ?
~ Janusz NOSACZ
ponad rok temu ocena: 64%  32
Kurła kiedys to bylo Mysmy ze Śwagrem nayebani w rowie spali a zas sie budzilismy bez telefonuf i portfeluf.. Ale klimat byl.. Kurla kiedys to bylo..
~ ...
ponad rok temu ocena: 90%  31
Pogo na quebo oficjalnie dla mnie zakończyło jarocin. Wstyd dla władzy miasta!
~ Gość festiwalu
ponad rok temu ocena: 88%  30
Z Johnny Rottenem i z jego PIL bawiły się nastolatki lub dwudziestoparolatki którym było zimno i w ten sposób się rozgrzewały redaktorzyno i średnia wieku wcale się nie podniosła....i nie było tłumów tylko zasypiająca i gasnąca publiczność oraz garstka dosłownie garstka publiczności po samą sceną.... Byłem widziałem.... Proszę nie kłamać Pinokio na rzecz lokalnych władz.. Bo ci nos urośnie do monstrualnych rozmiarów. Szkoda że właśnie tak skończył się festiwal z klasykiem światowego rocka jakim jest bez wątpienia Johny Lydon-Rotten ex Sex Pistols.
~ pogo
ponad rok temu ocena: 95%  29
żenada dla autora filmu pogo na koncercie...czy ty widziałeś kiedyś prawdziwe pogo? po prostu dno ....
~ dno
ponad rok temu ocena: 22%  28
no dno było jak niedopite punki próbowały zrobić pogo śmiesznie, że dzieciaki zrobiły to lepiej od nich
~ festiwalowicz
ponad rok temu ocena: 96%  27
Dzisiaj na rynku najlepszy koncert tego festynu Percival. Ludziska świetnie się bawią. W tłumie słychać komentarze wreszcie Jarocin. Super zabawa i co robi organizator widząc że ludzie chcą bis i świetnie się bawią. Wyrzuca zespół ze sceny w połowie ostatniego utworu. Nie dają dokończyć nawet utworu do końca. Masakra i żenada. Powód takie zachowania bo trzeba finał piłki nożnej szybko włączyć na ekranie. A co to festiwal czy k..wa stadion. Wstyd na całą Polskę :(
~ Jaro
ponad rok temu ocena: 90%  26
W Namysłowie 3 dni festiwalu rockowego za 100 zł.Armia Proletaryat Sex Bomba Farben Lehre.To po co tu przyjeżdżać?Robercik ten festiwal zabił.Takich tłumów dawno nie było.
~ Quebo
ponad rok temu ocena: 100%  25
Może zróbmy festiwal hip hopowy. Wtedy będą tłumy..
~ Festiwalowicz
ponad rok temu ocena: 100%  24
A teraz jaki ten festiwal jest? Bo chyba przeoczyłem zeby gdzies w nazwie czy w formule byl to rockowy festiwal
~ 321
ponad rok temu ocena: 87%  23
Proponuje zatrudnić Alfonsa, żeby ten burdel ogarnął;) Disco było, teraz "festiwal", przed nami jeszcze srogie beety na koniec lata. Proponuje festiwal dla cymbalistów zorganizować........ Cymbałów kilku sie znajdzie.;)
~ Jarocinianka
ponad rok temu ocena: 90%  22
Zeszlorozny festiwal jak i ten w tym roku to piknik a nie festiwal. Gdzie te tlumy, ktore chodzily wzdluz ulucy maratonskiej, siedzialy w "rowie", stali za plotem... Nie wspominajac o tych ludziach pod scena.. gdzie te tysiace? Gdzie te zespoly rokowe? Teraz to festiwal rapu, hip hopu a nie Jarocin Rock Festiwal.. ludzie bez bransoletek nawrt nie maja po co isc bo zadnych "budek" ktore zawsze staly wzdluz ulic.. wesole miasteczko, bungee.. czemu Jarocin to wszystko zmienil narzecz takiego pikniku...
~ Alek
ponad rok temu ocena: 33%  21
Czy kiedykolwiek festiwal nosił nazwe Jarocin Rock Festiwal? Bo chyba sama Pani sobie to wymyslila
~ 12121
ponad rok temu ocena: 96%  20
Na przyszły rok proponuje muzyka filmowa z motywem "Jak rozje....em Festiwal Jarocin"
~ Blablablable
ponad rok temu ocena: 97%  19
Świat się kończy..........;) Dno i kpina. Poziom muzyczny tragedia. Koncert Korteza dla 200 osób? Poważnie? Jeden z wykonawców, który mógłby przyciągnąć tłumy gra w euinach dla 200 osób. Popłakałem się...... Fachowcy
~ Qwer
ponad rok temu ocena: 100%  18
A najsmieszniejsi są ludzie stojący pod ruinami kościoła. Właśnie zaczyna grać duża scena więc życzę powodzenia w słuchaniu korteza. A co do niego jakby miał w poważaniu swoich fanów to by się na takie coś nie zgodził ale ważne że się kasa zgadza.
~ Blablablable
ponad rok temu ocena: 100%  17
Napewno niebyło to jego życzeniem, bo dlaczego miałby sobie tego życzyć?? Tym bardziej, że dzisiaj w Poznaniu dał ognia na Męskim Graniu, dla sporej ilości osób;-)
~ alil
ponad rok temu ocena: 75%  16
Tu się zgadzam w 100% Kortez powinien być na scenie w parku, no chyba,że takie było Jego życzenie. Bokka też nie powinna grać o tak późnej porze. Dzisiejszy koncert na rynku żywą Akademia Pana Kleksa za to rewelacyjny! Szkoda,że tak mało Jarociniaków z dziećmi dotarło, bo mamy coś w zasięgu ręki, ale zamiast z tego korzystać , to krytyka bez końca.
~ kopię leżącego, ale to dla jego dobra
ponad rok temu ocena: 97%  15
W przyszłym roku motyw: Czadoman. Panie Kaźmierczak bierz i korzystaj. Za free, ale pamiętaj Pan 20% dla... Czadoman grał w rockowej kapeli. Wybrał disco polo. Ostatecznie bierz Pan motyw: Sławomir - to prawdziwa gwiazda ROCK polo. Łapie Pan? ROCK?
~ Rozwój
ponad rok temu ocena: 79%  14
Ja się cieszę ze gmina Jarocin jako organizator festiwalu daje zarobić firmie radnego miejskiego Śledzianowskiego....
~ Cooo
ponad rok temu ocena: 88%  13
Jakiej firmie???
~ Andżela z Parzęczewa
ponad rok temu ocena: 97%  12
Ja jestem zawiedziona . Nie zaśpiewał dwaj chłopcy z Tu Boys , Pawcio i Bartuś . Płakać mi sie chce z żalu . Festiwal schodzi na psy .
~ Franc
ponad rok temu ocena: 95%  11
Podobno w przyszłym roku będzie motyw gimela...
~ Jarocinianin
ponad rok temu ocena: 96%  10
Festiwal? To juz nie festiwal. To piknik dla gminy i powiatu jarocinskiego. Szkoda bo to juz nie to co bylo kiedys. A jak slysze „motyw” cos tam.. to widze Malta Festival z Poznania. Pewnie II vice burmistrz przeniosl to z Poznania. Bożena i Agnieszka. Dajcie se spokój.
~ Elka
ponad rok temu ocena: 94%  9
panie redaktorze Nawrocki, celem festiwalu nie jst to aby ludzie dobrze się czuli, to rzecz wtorna, a tak nawiasem rozumiem że pan redaktor, organizatorzy władze miasta dobrze się czuja widząc to co nazywacie festiwalem? naprawdę szanujcie trochę ludzka wrażliwość ich inteligencję i nie wmawiajcie ludziom że Jarocin to jakieś cudowne miejsce, bo to miejsce zaczyna wygladać i czuć jak chlew, szkoda że media tego nie widzą i przytakują złej władzy. Widać gołym okiem że gazeta iodzie pod rękę z władzą czyli z pawlickim, więc nie wiem czy jest jakieś dziennikarstwo w tym mieście czy tylko ludzie propagandy?
~ zenek
ponad rok temu ocena: 81%  8
Nawet finału nie idzie spokojnie na 1000 Lecia obejrzeć bo się wydzieraja szarpidruty. Won na Maratońska za miasto.
~ eryk
ponad rok temu ocena: 71%  7
nareszcie wyjada, jutro poniedzialek i zakupy
~ Józiu
ponad rok temu ocena: 85%  6
Co się stało z tą jarocińską gazetą? Jeszcze kilka lat temu objeżdżali Pawlickiego, a teraz są jego przydupaskami... Żenada, przecież ten festiwal to jest totalna kpina, a wy próbujecie zmanipulować opinię publiczną jakimiś propagandowymi sloganami i filmikami.
~ G.P.
ponad rok temu 5
&Józiu 2 dni temu 20:14 - jedna z najlepiej wyważonych opinii o festiwalu jaką dotychczas czytałem. Co do "kursu" gazety, zacytuję słynną wypowiedź Leszka Millera: "Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy." No i drugie: "Z jakim przystajesz, takim się stajesz."
~ Józiu
ponad rok temu ocena: 97%  4
Daj spokój Panie Redaktorze. Większość festiwali w Polsce się rozwija, z roku na rok przybywa im frekwencja, albo przynajmniej utrzymują się na porównywalnym poziomie, a u nas? Było kilka dobrych edycji - 2005, 2006, 2010, 2011 i artystycznie 2016 (ale spieprzyli to cenami biletów) i zamiast wzorować się na tym co było zrobione dobrze i starać się wykonać to jeszcze lepiej, to oni z roku na rok popełniali coraz gorsze błędy. Organizator wyłaniany na ostatnią chwilę, ceny biletów z kosmosu dla przyjezdnych. No a to co trwa od zeszłego roku to powinno być co najwyżej organizowane jako dni miasta, a nie Jarocin Festiwal, bo to jest ośmieszanie wizerunku tego miasta i festiwalu przede wszystkim. Znajomi, którzy przyjechali z drugiego końca Polski stwierdzili, że jest bardzo słabo i po jednym dniu zrezygnowali w uczestniczeniu w tej żenadzie, więc nie wiem skąd niby bierzecie te opinie.
~ Zzzz
ponad rok temu ocena: 87%  3
Tzw redaktorze Nawrocki trochę pokory i rzetelności....
~ Bartek Nawrocki
ponad rok temu ocena: 26%  2
Józiu - posłuchaj, co mówią ludzie o tym festiwalu. Ludzie, których cytujemy i pokazujemy. Masz prawo do własnej opinii - Ty uważasz, że JF to kpina, dla kogoś innego to mile spędzony czas. Oboje możecie mieć rację. :) Chcesz opinii - proszę bardzo. Prosto od mieszkańców i uczestników JF http://www.jarocinska.pl/video/uczestnicy-o-jarocin-festiwal-2018-www-jarocinska-,5234
~ Cierpię
ponad rok temu ocena: 92%  1
Fajny FESTYN, ale nie FESTIWAL.