ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Jarocin Festiwal 2018. Wyjątkowy koncert na 100-lecie niepodległości

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    21.06.2018
Redakcja
komentarzy 10 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. Materiały organizatora Jarocin Festiwal 2018

Jarocin Festiwal 2018. Kolejna, nowa propozycja organizatorów tegorocznego JF2018

To wyjątkowy koncert organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas tego wydarzenia na scenie spotka się plejada artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne – informuje biuro festiwalu.

 

 

Wykonawcy wraz z publicznością zinterpretują utwory, które śpiewała cała Polska. Na program tego specjalnego wydarzenia składać się będą kultowe kompozycje, niejednokrotnie wykonywane na Jarocińskim Festiwalu. Wśród prezentowanych utworów znajdą się m.in. piosenki takich wykonawców jak: Obywatel G.C, Sztywny Pal Azji, T. Love, Mr Zoob, Republika, Chłopcy z Placu Broni, Maanam, Tilt czy Brygada Kryzys.

 

Na scenie pojawią się: Daria Zawiałow, Błażej Król, Łukasz Lach, Bisz & Radex, Rosalie, Michał Kowalonek, Dagmara Gregorowicz i Paweł Ostrowski, a koncert poprowadzą Dariusz „Brzóska” Brzóskiewicz oraz Marcin Kusy.

Koncert ma specjalną formułę – zaangażowania publiczności we wspólne śpiewanie wraz z artystami, przez co słuchacze staną się pełnoprawnymi wykonawcami koncertu. Na tę okazję Narodowe Centrum Kultury przygotowało specjalne śpiewniki z tekstem, podziałem na role i historią każdej piosenki.

 

„W związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości chcemy zaprosić Polaków do wspólnego śpiewania. Nie tylko klasycznych pieśni patriotycznych (takich wydarzeń będzie przez najbliższe miesiące dużo), ale też – tutaj w Jarocinie – alternatywnych piosenek, w których artyści w mrocznych czasach PRLu afirmowali wolność, a dzięki temu tworzyli pokoleniową wspólnotę” – mówi prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK.„W czasach, gdy tak łatwo o podziały, to wspólne śpiewanie może być tym, co wyzwoli wspólną radość i wzajemne zaufanie” – deklaruje Michał Wiraszko, dyrektor artystyczny Jarocin Festiwal. „To świetne, ujmujące piosenki, charyzmatyczny zespół, śpiewające osobowości i wspaniała jarocińska publiczność, która zaangażowanie w koncerty ma we krwi – to musi się udać” – dodaje.

 

Koncert jest realizowany w ramach wieloletniego planu „Niepodległa” na lata 2017-2021 w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wspólne śpiewanie. Znakomici wokaliści. Niezapomniane polskie piosenki.

Koncert odbędzie się 14 lipca 2018 r. (sobota) o godzinie 16.00 na Scenie Rynek usytuowanej w sercu jarocińskiej starówki.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ play toon blast on pc
6 miesięcy temu 10
If you want to go to Toon Blast levels and collect as many boxes as possible, we have all the advice you need here. http://toonblastsd.eklablog.com/things-to-do-immediately-about-toon-blast-a182004878
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eddyjack111
ponad rok temu 9
nice blog.. i loved it
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bulk SMS
ponad rok temu 8
If you leave in subscription details at upcoming events like Thanksgiving or on social media and your website, you can get more interested people to tune into your products and services in the form of bulk SMS. They would be added to your campaign and receive future promotions. https://www.thetexting.com/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ therly
ponad rok temu 7
Muzyka ! Chyba nie bardzo wiecie do kogo skierować muzykę- kto ma być odbiorcą ! MISZ MASZ jeden wielki.- choć zawsze pewnie mógł ktoś znaleźć dla siebie- no... moje gusta to mega mocno nie popieściło... choć znalazło sie kilka smaczków :D jedna z Pan z prasy zapytała mnie czy przyjadę na Jarocin znowu- odpowiedziałem- NIE WIEM ! I tego sie trzymam. PRZEMYŚLCIE SPRAWĘ pod kontem bardziej uczestników niż miasta ! https://run3coolmath.io/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ werrr
ponad rok temu ocena: 75%  6
dzisiaj alertu brak ....a powinien sie pojawic ....prognozowany duzy incydent burzowy ...!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarocinska.pl
ponad rok temu 5
http://www.zwielkopolski24.pl/artykuly/uwaga-burze-i-opady-deszczu-synoptycy-ostrzegaja,87706.htm
~ nika
ponad rok temu ocena: 100%  4
na tym kocercie ppowiny byc spiewane ppioseniki patryjotyczne prz Zespół Slask Mazowszy I Wojso Polskie anie nieznienie nikomuu osoby
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zadowolony
ponad rok temu 3
Brawo!!! to jest włąsciwa mysl.
~ motyw trup
ponad rok temu ocena: 89%  2
Kolejna próba reanimacji trupa jakim jest Jarocin festiwal
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olaf
ponad rok temu ocena: 100%  1
Za darmo to i ludzie z Jarocina przyjdą, będzie więcej niż 20 osób więc można będzie oficjalnie ogłosić SUKCES festiwalu