ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Jarocin. Jak wygląda rozbudowa obiektów Jarocin Sport [ZOBACZ ZDJĘCIA]

4 miesiące temu    27.07.2020
Redakcja
komentarzy 10 ocen 3 / 100%
A A A
Jak wygląda rozbudowa obiektów Jarocin SportJak wygląda rozbudowa obiektów Jarocin Sport fot. Materiały UM w Jarocinie

Jarocin. Jak wygląda realizacja rozbudowy obiektów rekreacyjno - sportowych spółki miejskiej? Miasto pokazuje najnowsze zdjęcia z realizacji inwestycji. 

 

R E K L A M A25% dziecimocy SRT1

Na terenie spółki powstają lodowisko, kręgielnia i sala konferencyjna. Jak się okazuje, trwający wciąż stan epidemii chociaż nieco utrudnia, to na szczęście nie przeszkadza ekipom pracującym na budowie.

 

 

Rozbudowa Jarocin Sport rozpoczęła się pod koniec 2017 roku. Latem ubiegłego roku wykonawca - firma Family House z Poznania - porzucił budowę [wiecej szczegółów na ten temat znajdziesz TUTAJ].

 

 

Od tego czasu prezes gminnej spółki Marcin Jantas poszukiwał kogoś, kto podejmie się przejąć „rozgrzebany” plac budowy. W międzyczasie - jak sam podaje - udało mu się wyegzekwować od Family House kary umowne w wysokości ponad 1,5 mln zł.

 

[ważna informmacja dla osób z orzeczeniem - czytaj TUTAJ]

 

Na początku maja podpisana została umowa między Jarocin Sport a Przedsiębiorstwem Budowlanym Marka Antczaka z Kalisza na dokończenie budowy. Koszt to 25,2 milionów złotych.

 

- Jesteśmy w dobrej kondycji, realizujemy masę inwestycji na terenie całego kraju, miło nam będzie rozpocząć inwestycję także tutaj - zaznacza Marek Antczak. - Jest to pierwsza nasza inwestycja w Jarocinie, ale myślę, że damy się poznać z dobrej strony i nie będzie to inwestycja ostatnia w tym mieście - dodaje.

 

 

Nowy wykonawca przejął plac budowy, na którym powstała już piwnica i ściany boczne budynku. Na teren Jarocin Sport wjechały ekipy budowlane, ciężki sprzęt i ogromnej wysokości dźwig.

 

 

Na tej bazie powstaje trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 4 tysięcy metrów kwadratowych. Pobudowane zostanie także lodowisko i kręgielnia.

 

[szpital robi pierwsze zakupy z wpłat darczyńców - więcej szczegółów TUTAJ]

 

Wykonawca ma niecałe dwa lata (21 miesięcy - przyp. red.) na zakończenie inwestycji.

 

 

Rozbudowa nie obejmuje basenu odkrytego, który był w poprzedniej umowie z Family House i został przez poznańską firmę rozkopany. Prezes Jarocin Sport przyznawał wcześniej, że w obecnje chwili spółka nie ma pieniędzy na basen. Koszt przebudowy szacowany jest na około 3 milionów złotych.

 

- Prace nie ustają, tak by już wkrótce mieszkańcy mogli korzystać m.in. z nowoczesnej kręgielni i lodowiska - informuje w mediach społecznościowych burmistrz Adam Pawlicki. 

 

Jak dodaje szef gminy, wewnątrz budynku wykonywane są prace instalacyjne, trwa dostawa urządzeń technologicznych, a na zewnątrz coraz bardziej widoczna jest elewacja budynku. 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (10)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Prosta sprawa
  4 miesiące temu ocena: 86%  10
  Nie mówię że basen odkryty nie jest potrzebny bo był w Jarocinie długie lata i ludzie z niego korzystali ale Szanowni Państwo - mamy w Jarocinie Aquapark - kto chce i lubi - może korzystać do woli a na basen odkryty trzeba jeszcze poczekać- czy tak trudno to zrozumieć? Odnoszę wrażenie że większość tych którzy tak bardzo są oburzeni brakiem basenu zewnętrznego- wogóle z niego nie korzystała...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Atx
  4 miesiące temu ocena: 17%  9
  Taki deweloper poległ?coś tu chyba ktoś znowu kąbinuje jak z działkami przy maratońskiej co miały iść za 1/10ceny
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kasta
  4 miesiące temu ocena: 100%  8
  To sobie poczytaj o problemach firmy FM, opinie na temat ukończonych inwestucji itd. No ale wypisywać jakies brednie i wymuslać teorie spiskowe jest jak widać prościej
  ~ ROZWÓJ na kredyt
  4 miesiące temu ocena: 63%  7
  Bogata tą naszą gmina, a niektóre ulice nadal dziurawe.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Ozajasza
  4 miesiące temu ocena: 100%  6
  Ozajasz, czy Ty wiesz co Ty piszesz.
  ~ Ozjasz
  4 miesiące temu ocena: 0%  5
  Nasza gmina przede wsztystkim jest świetnie zarządzana. I tu nie ma co sobie robić śmieszków czy leczyć swoich życiowych frustracji narzekaniem. Sieć drug gminnych to setki kilometrów, nie da się takiej infrastruktury utrzymywać w odealnym stanir tak aby nie było ani jednej dziury, drogi są remontowane w pewnej kolejności. A Jarocin i tak ma jedną z lepszych jakościowo sieć dróg w Wielkopolsce
  ~ prawda:)
  4 miesiące temu ocena: 33%  4
  No spoko tylko to jest kolejny rok kiedy Jarocin nie ma basenu odkrytego. I skoro nie ma pieniędzy to za rok pewnie też go nie będzie. Dziwne to wszystko bo basen powinien być priorytetem. To jakby zrobić piękne ogródki piwne ale bez piwa ...:)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dr Killer
  4 miesiące temu ocena: 75%  3
  Ale za to ma świetną pływalnie, gdzie woda jest stale filtrowana (na odkrytych też, ale tam się wnosi do wodykilogramy piachu, traey a nawet ptak moze nasr...) masz stałą temperature w pomieszczeniu więc bie grozi udar czy szok termiczny przy wchodzeniu do wody, a opalanie się jest niezdrowe
  ~ Jarociniak
  4 miesiące temu ocena: 33%  2
  Badań oddajcie!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ lolo
  4 miesiące temu ocena: 56%  1
  Nie lepiej byłoby rozbudować basen zakryty?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji