ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Jarocin. Sytuacja nadzwyczajna - radni wezwani do Ratusza

› Aktualności ponad rok temu    17.07.2019
Anna Konieczna
komentarzy 6 ocen 2 / 0%
A A A

Przewodniczący Rady Miejskiej Jarocina wezwał w trybie nadzwyczajnym wszystkich radnych do Ratusza. Samorządowcy powinni stawić się w komplecie. Co jest przyczyną tak nagłego zwołania rady w środku wakacyjnej przerwy?

 Rada miejska w pełnym składzie zbiera się na posiedzeniach zwyczajnych i nadzwyczajnych. Tych ostatnich jest ostatnio jednak coraz więcej. Są zwoływane na konkretny wniosek - raz burmistrza, raz radnych miejskiej opozycji. Między jednym a drugim trybem zwoływania są pewne różnice. Zasadniczą jest to, że w programie sesji nadzwyczajnej nie ma punktu "wolne głosy i wnioski", dlatego dyskusja na inne tematy, niż te zawarte w programie jest znacznie ograniczona. 

Kto tym razem wnioskował o zebranie radnych na nadzwyczajne posiedzenie?
 

 

[pieniądze i nagrody płyną do jednej z podjarocińskich wsi - zobacz, jak oni to robią TUTAJ]

 

 

Okazuje się, że wniosek o posiedzenie w trybie nadzwyczajnym złożył burmistrz Adam Pawlicki. Nie będzie on jednak uczestniczył w obradach, ponieważ wyjechał na wakacje.

 

[kolejna gmina chce przywozić swoje śmieci do Jarocina - więcej szczegółów TUTAJ]

 

 

Co zatem nie może poczekać i czym muszą zająć się dzisiaj radni? Otóż chodzi tylko - i aż - o zmiany oraz przesunięcia w tegorocznym budżecie gminy. W programie obrad, który został dołączony do zawiadomienia o posiedzeniu są tylko cztery punkty.

 

Oprócz otwarcia i zamknięcia obrad są właśnie wspomniane zmiany w budżecie oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2019 - 2041.
 

 

Dotyczą one wprowadzenia do gminnego planu fianansowego kwoty 30 tysięcy złotych dofinansowania z urzędu marszałkowskiego do modernizacji placu zabaw w Łuszczanowie [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Posiedzenie odbędzie się dzisiaj - 17 lipca, początek o godz. 15.30 w Ratuszu. Wstęp wolny.

 

 

[AKTUALIZACJA 16.30]

 

Radni przegłosowali proponowane zmiany w gminnych finansach. Do budżetu przyjęta została dotacja na plac zabaw w Łuszczanowie. Tym samym rada sołecka tej miejscowości będzie mogła zmodernizować miejsce zabaw dla dzieci jeszcze przed jesienią. 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kat
ponad rok temu ocena: 100%  6
Co ? znowu otwarte koperty przed przetargiem? I jakie konsekwencje poniesie burmistrz za to "niedopatrzenie" Bo za kradziez czekoladki wiezienie u nas grozi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nova
ponad rok temu ocena: 100%  5
Okazuje się, że wniosek o posiedzenie w trybie nadzwyczajnym złożył burmistrz Adam Pawlicki. Nie będzie on jednak uczestniczył w obradach, ponieważ wyjechał na wakacje. Nie mam pytań.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ O co chodzi
ponad rok temu ocena: 100%  4
A ha myślałem że będzie dyskusja czy rozdał wystarczającą ilość karnetów na Festyn Jarocin
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ najlepsiejsza gazetta w Jarocinie
ponad rok temu ocena: 100%  3
Chyba w Łuszczanowie, a nie w łuszczanowie. Jak zwykle błędy na poziomie 3 klasy podstawówki :-/
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przemo
ponad rok temu ocena: 88%  2
Heh, zaiste pilna sprawa... Skoro tak pilna to opalony powinien wakacje przełożyć, ot odpowiedzialność
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ miud
ponad rok temu ocena: 85%  1
Znów jakieś malwersacje....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji