ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Jechał bez uprawnień i... bez deski rozdzielczej

› zwielkopolski24› Wielkopolska wczoraj 15:39    14.01.2021
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KMP w Poznaniu

Wielkopolska. Komenda Miejska Policji w Poznaniu. Mężczyzna zatrzymany za kierowanie niesprawnym technicznie samochodem. To jednak nie wszystko.

 

 

We wtorek (12 stycznia) policjanci z poznańskiej komendy miejskiej policji podczas patrolu Starego Miasta, na jednej z ulic zauważyli niesprawny technicznie pojazd. Samochód marki Volvo S40 poruszał się po drodze bez wymaganych świateł mijania. Policjanci nie spodziewali się, że brak świateł to dopiero początek.

 

Po zajrzeniu do środka pojazdu okazało się, że samochód nie posiadał deski rozdzielczej, a także miał niesprawne wszystkie światła oraz brak badań technicznych od co najmniej roku.

 

CZYTAJ TAKŻE: Nie żyje 30-letni Ariel. Tragiczny finał poszukiwań [KLIKNIJ]

 

- W rozmowie z policjantami kierowca zaznaczył, że właśnie jechał na spotkanie z elektrykiem, który miał naprawić wszystkie usterki. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 36-latek nie miał prawa jazdy. Dokument został mu zatrzymany przez sąd na dwa lata i w tym czasie w ogóle nie powinien siadać za kierownicę - poinformowała Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

 

Mężczyźnie zakazano dalszej jazdy oraz zatrzymano mu dowód rejestracyjny pojazdu. Dodatkowo wystawili mu mandat za zły stan techniczny pojazdu. Sprawa trafiła do sądu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.