ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Julia Pietrucha zagrała w Jarocinie. Co powiedziała o publiczności?

› Kultura i Rozrywka› Relacje ponad rok temu    10.09.2017
Dorota Jańczak
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Andrzejewski

W Jarocińskim Ośrodku Kultury zagrała debiutująca w 2016 roku na scenie muzycznej Julia Pietrucha, znana nam dotychczas jako aktorka filmowa i teatralna. Koncert odbył się w ramach X Festiwalu Akademia Gitary.

Julia Pietrucha wykonała utwory ze swego debiutanckiego albumu „Parsley”. W muzyczną podróż jarocińską publiczność zaprosiła grając na ukulele - jedną z najmniejszych gitar świata. Podczas koncertu można było usłyszeć liryczne i delikatne nuty, ale także skoczne i radosne dźwięki nawiązujące do stylów muzycznych z lat 60-tych i 20-tych. Piosenkarka w czarodziejski sposób potrafiła wprowadzić nostalgiczny nastrój i pozwoliła przenieść się słuchaczom w rejony subtelnego zacisza. W innych utworach, w których dało się usłyszeć szum oceanu i śpiew ptaków, zarażała pozytywną energią.

Można było odnieść wrażenie, że wielu słuchaczy, którzy pojawili się w JOK-u, utwory Julii słyszeli po raz pierwszy. Dlatego początkowo kontakt między widownią a zespołem był raczej zdystansowany. Intensywność braw rosła natomiast z każdym kolejnym utworem. Julia Pietrucha i jej płyta „Persley” zdobyły uznanie jarocińskiej publiczności. Widownia podziękowała zespołowi owacjami na stojąco i okrzykami uznania.

Sama Julia Pietrucha w rozmowie z Gazetą Jarocińską przyznała, że początkowo wyczuwała pewną rezerwę ze strony publiczności. Ale tę barierę na szczęście obu stronom udało się przełamać. Wywiad z Julią Pietruchą w jednym z wrześniowych numerów Gazety Jarocińskiej.

Dziesiąta edycja Festiwalu Akademia Gitary to wydarzenie trwające 5 tygodni (sierpień-wrzesień) i obejmujące 100 wydarzeń w 50 miejscach w Wielkopolsce. W ramach przedsięwzięcia w Jarocinie odbył się: koncerty znanych gitarzystów i młodych talentów, warsztaty z gry na tym instrumencie, a także cykl filmowy „The Rolling Stones Olé, Olé, Olé!”. Uwieńczeniem wszystkich wydarzeń w naszym powiecie był koncert Julii Pietruchy.
 

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ progettofit
  ponad rok temu 4
  bardzo fajna dziewczyna - pięknie śpiewa http://oczyszczaniejelita.pl
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ała
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  parsley, a nie persley, co to za"dziennikarstwo", zeby takie byki strzelac :(
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ progettofit
  ponad rok temu ocena: 0%  2
  Julia jest genialna!!! Piękna, młoda i utalentowana! Dobrze, że zaczęła komponować! http://childfree.pl/oczyszczanie-organizmu-z-tabletkami-denoxinal-moja-opinia
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jacekpl
  ponad rok temu ocena: 0%  1
  Uprzejmie prosi się o kawałek MV ,nie trzymajmy muzyki i artystów schowanych w szufladach ,nie narodzą się nowi bo nie wiedzą że są artystami :) w zastępstwie mużyka z Azji https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji