ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Kiedy początek wakacji 2019? Premier zapowiedział zmianę

ponad rok temu    19.05.2019
Redakcja
komentarzy 19 ocen 7 / 57%
A A A
 fot. Fot. Krystian Maj / KPRM

Wakacje 2019. Początek wakacji 2019. Koniec roku szkolnego 2019. Wcześniejsze zakończenie roku szkolnego 2019. Wakacje 2019 w Wielkopolskie. Wielkopolskie zakończenie roku szkolnego.

 

Świetna informacja nie tylko dla wszystkich uczniów. Premier Mateusz Morawiecki podał nowy termin zakończenia tegorocznego roku szkolnego. Przerwa w nauce rozpocznie się wcześniej.

 

Zgodnie z cały czas obowiązującym kalendarzem, ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej koniec roku szkolnego 2018/2019 wyznaczono na 21 czerwca 2019 roku.

 

Od samego początku pojawiały się kontrowersje związane z dniem wolnym poprzedzającym koniec roku szkolnego. Chodzi o święto kościelne Boże Ciało, które wypada 20 czerwca.

 

W minioną sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Zawierciu poinformował o zmianie terminu zakończenia roku szkolnego. Ma to właśnie związek z wolnym od nauki 20 czerwca.

 

 

- Będzie zmiana rozporządzenia i obecny rok szkolnyzakończy się w środę 19 czerwca, a nie jak planowano w piątek 21 czerwca – zapowiedział premier cytowany w mediach ogólnopolskich.

 

Wszystko wskazuje więc na to, że tegoroczne wakacje rozpoczną się już 19 czerwca.

+ 4 głosów: 7 (57%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ Racjonalny
ponad rok temu ocena: 75%  18
Super decyzja i tak 2 tygodnie strajku było to co to jeden dzień.
~ wkurzona
ponad rok temu ocena: 67%  17
Wiedziałam, że tak będzie. Premier, który nie ma zielonego pojęcia o organizacji roku szkolnego, terminach, które obowiązują przy wystawianiu ocen ogłasza wcześniejszy koniec roku bez konsultacji z kimkolwiek, ale obrywa się za to oczywiście nauczycielom.
~ Racjonalny
ponad rok temu ocena: 50%  16
Nie trzeba było 2 tygodnie strajkować, dziwne że teraz 1 dzień jest problemem. Bardzo dobra decyzja.
~ Ja pierdole
ponad rok temu ocena: 88%  15
Czy ktoś w końcu rozliczy i ewentualnie wsadzi do więzienia Skazanego za ... za 40 mln zł naszych pieniedzy wydany na 3 km niepotrzebnego lacznika ?????
~ Do LAMBOS
ponad rok temu ocena: 71%  14
Ty Lambos robisz w nowoczesnych technologiach, czyli można przypuszczać że masz jakieś wykształcenie. A gdzie je zdobyłeś? Może przypadkiem w szkole. A może to pani z 1-3 cie uczyła pisać i czytać, A dzięki temu nauczycielowi wf może nie masz garba jak siedzisz przy tych twoich nowoczesnych technologiach? Niby wykształcony, a taki … .
~ 123a
ponad rok temu ocena: 89%  13
A od kiedy premier ustala kalendarz roku szkolnego? Nie jest to obowiązek minister Zalewskiej ? Zalewska nie wiedziała o Bożym Ciele? Ten rząd to jednak sami fachowcy
~ Kolo
ponad rok temu ocena: 100%  12
Przy 2 tygodniach strajku, nagle 1 dzień to problem ?
~ 447 POLIN
ponad rok temu ocena: 79%  11
POLACY ONI POTRZEBUJĄ WAKACJI BY PODCZAS WAKACYJNEGO "UŚPIENIA" REALIZOWAĆ ZKT 447 !!! OBUDZIMY SIĘ W 2020 ROKU JAKO NIEWOLNICY W POLIN
~ Zenek
ponad rok temu ocena: 20%  10
Jan Dziedziczak do Parlamentu Europejskiego!
~ ddd
ponad rok temu ocena: 50%  9
A kto to ten dziedziczak? Coś odziedziczył?
~ Jan
ponad rok temu ocena: 69%  8
Karierowicz i tyle szkoda o tym typie mówić
~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
ponad rok temu ocena: 56%  7
Popieram. Niech spada do Brukseli. Niech demontuje tamtejsze urzędy zamiast szkodzić Polsce.
~ Buli
ponad rok temu ocena: 84%  6
Drogi Mehu, gdyby nauczyciele myśleli takim tokiem co ty, to nie siedzieli by w szkole w sobotę, żebyś ty mógł zarobić pieczątkę na Nocy Muzeów. To im się całkowicie nie opłaca, bo za pracę w sobotę nie mają dnia wolnego, tak jak zapewne ty, bo jak mniemam nie pracujesz w oświacie.
~ kolo
ponad rok temu ocena: 0%  5
Mają 2 miesiące i jeszcze strajkiem sobie przedłużają :)
~ Meh
ponad rok temu ocena: 31%  4
No tak, bo nauczycielom sie nie bedzie oplacalo na jeden dzien do pracy przychodzic. No tak...
~ Lambos
ponad rok temu ocena: 19%  3
@nauczyciel Ale nie wszyscy nauczyciele maja egzaminy zawodowe. Ci ze szkół podstawowych mają wolne. Sam ma w rodzinie nauczyciela nauczania początkowego i jego praca na wakacjach sprowadza się do spędzenia kilku godzin w szkole na dyżurze. A co tam robi? Ano opiekuje się dziećmi (bo szkoła musi zapewnić opiekę dzieciakom na wakacjach), tyle, że sprowadza się to właściwie do puszczenia bajek albo gry w piłkę. Jak sam mówi kawka + ciasteczko. Niektórzy nawet robią sobie jakieś prace dodatkowe, dziergają, piszą prace dla innych, douczają się w czasie pracy i tyle, czasem pracę znajdują na kaliszak.pl/q-praca-dorywcza-kalisz . To tak jak z tym wiecznym douczaniem się nauczycieli - czy WF'ista się doucza? Piłkę odbijać? Albo historyk, geograf? Co się na świecie zmieniło, że oni się wiecznie douczają? Ja robię w nowoczesnych technologiach - tu douczanie jest normą i nikt nawet nie wspomni, by narzekać, że trzeba gonić nowinki - takie życie.
~ Swoj
ponad rok temu ocena: 30%  2
Im się nic nie opłaca a wiadomości maja takie że większość była zdziwiona że za strajk nie ma wynagrodzenia, poziom przedszkola tak tak
~ nauczyciel
ponad rok temu ocena: 71%  1
A słyszałeś drogi Mehu o innych elementach pracy nauczyciela - egzaminy zawodowe zakończą się na początku lipca ( trwają po 3-4 godziny i tak 2 sesje w ciągu dnia), a rekrutacja do szkół ? - zakończy w drugiej połowie lipca. To zadania nauczycieli, może nie wszystkich ale zawsze pewnej grupy, której urlop (wakacje mają uczniowie, nauczyciele mają urlop) zaczyna się później niż 19 czerwca. Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku w czasie urlopu.