ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Koncert Dżemu na 40-lecie. ZGARNIJ BILET

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    30.01.2019
Bartek Nawrocki
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Materiały organizatora koncertu

Koncert legendy polskiego rocka, polskich Roling Stonsów - zespołu „Dżem” odbędzie się w sobotę 2 marca w Pleszewie. W czasie trwającego ponad dwie godziny występu można będzie usłyszeć wszystkie największe przeboje wykonywane na żywo. Mamy wejściówki na to wydarzenie. ZOBACZ NA DOLE 

 

Początki zespołu sięgają lat 70-tych. Muzycy grali wtedy po klubach i na imprezach. Nie wyróżniało ich nic szczególnego. Przełom nastąpił wtedy, gdy do grupy dołączył Ryszard Riedel. Zespół przez długi czas nie miał nazwy. Przed jednym z występów zaproponowano muzykom nazwę „Jam” od jammowania, którą jeden z organizatorów spolszczył na „Dżem”. Niedługo potem nastąpił przełom w ich karierze. Nie tylko zagrali, oczarowując publiczność, na Festiwalu w Jarocinie, ale zaczęli grać swoje własne utwory m.in. „Paw” i „Whisky”. Później powstały następne szlagiery: „Czerwony jak cegła”, „Skazany na bluesa” i „Człowieku, co się z Tobą dzieje?”, „List do M”, „Sen o Victorii”, „Jak malowany ptak”.

 

W 1994 roku umiera Ryszard Riedel. Nie oznacza to końca kariery „Dżemu”, który wtedy stał się największą polską muzyczną legendą, która rośnie z kolejnymi pokoleniami nowych słuchaczy. Obecnie w skład zespołu wchodzą: grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński , solista Maciek Balcar, Zbyszek Szczerbinski, Janusz Borucki oraz duch Ryśka Riedla, który jest wszechobecny na każdym koncercie.

 

Pleszewski koncert w ramach 40-lecia działalności grupy odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pleszewie (ul. Bolesława Krzywoustego 4). Początek o godz. 19.00. Bilety można nabyć m.in. w „Parku Wodnym Planty” (Pleszew, ul. Sportowa 4), Domu Kultury (Pleszew, ul. Bogusza 1). Istnieje możliwość zakupów online na stronach www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ebilet.pl. W sprawie zamówień dla grup należy kontaktować się pod nr. tel. 737/567-014 lub mailowo - slawek@polskiekabarety.pl.

 

Organizator koncertu ufundował dla naszych czytelników 3 podwójne wejściówki. Co trzeba zrobić aby zgarnąć bilety? ZOBACZ TUTAJ.

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ad
ponad rok temu ocena: 86%  2
Jest oczywiste że chłopaki z DŻEMU nie nadawają się do innej roboty niż granie. Ale ile można odgrzewać stare hity? Zero nowej twórczości. Kiedyś ich lubiłem, ale zbrzydło mi już słuchanie tego samego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rolling Stones
ponad rok temu ocena: 67%  1
Dżem i Rolling Stones? Pan autor chyba pomylił z Lady Punk.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji