ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Kradli części do Porsche o wartości 17 tys. zł. Wpadli podczas kontroli

› zwielkopolski24› Wielkopolska 11 miesięcy temu    18.09.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. zpleszewa.pl

Wielkopolska. Mają 26 i 28 lat. Są mieszkańcami Kalisza. Czeka ich sprawa w sądzie, a grozi im do 5 lat wiezienia. Za co? Za kradzież katalizatorów, tłumików i emblematów oraz lamp od samochodów marki Porsche. 

 

 

Kradli części od Porsche. 17.000 zł strat - czytamy na zpleszewa.pl. 

 

 


- Do kradzieży doszło na terenie zakładu mechaniki pojazdowej w gminie Gołuchów. Mężczyźni, swoim zachowaniem wyrządzili straty w wysokości 17 tysięcy złotych - mówi asp. Monika Kołaska, rzecznik prasowy KPP w Pleszewie.

 


Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do pleszewskiej komendy w środę 11 września. Nieznani wtedy sprawcy w nocy ok. godziny 1.30 ukradli z terenu zakładu mechaniki pojazdowej trzy katalizatory i tłumik. Do zdarzenia doszło w Kościelnej Wsi.

- Tego samego dnia ok. godz. 3.00 kaliscy policjanci na jednej z ulic miasta zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochód marki Mercedes. Autem kierował 26-letni mieszkaniec Kalisza. Pasażerem pojazdu był jego 28-letni kolega. Mundurowi w bagażniku mercedesa ujawnili katalizatory. Mężczyźni nie potrafili logicznie wyjaśnić skąd te przedmioty pochodzą. Jak się okazało, były to rzeczy skradzione z terenu firmy w Kościelnej Wsi. Obaj kaliszanie zostali przewiezieni do pleszewskiej komendy, a następnie osadzeni w policyjnym areszcie - mówi asp. Kołaska.

 

CZYTAJ TAKŻE: Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej. Nie żyje 22-latka [KLIKNIJ]

 


W trakcie wykonywania czynności procesowych pleszewscy policjanci ustalili, że ci sami mężczyźni dwa miesiące wcześniej z tego samego miejsca ukradli trzy emblematy i lampę od samochodów marki Porsche, a także uszkodzili przedni zderzak w jednym z pojazdów. Swoim zachowaniem wyrządzili wtedy straty na łączną kwotę 6 tysięcy złotych.


Obaj mieszkańcy Kalisza byli notowali w policyjnych kartotekach. Odpowiedzialni są min. za kradzieże, posiadanie narkotyków i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.26 i 28 latek usłyszeli trzy zarzuty dotyczące kradzieży i uszkodzenia mienia, do których się przyznali. Młodszy z nich dodatkowo usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pomimo sądowego zakazu. Za te czyny grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!