ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Ktoś podszywa się pod WOŚP. "Bijemy rekord przesyłanych serduszek" - kto za tym stoi?

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    4.01.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wielki Finał 2018. Jerzy Owsiak. Bijemy rekord wysyłanych serduszek WOŚP. Serduszka WOŚP.

 

 

Użytkownicy portali społecznościowych przez ostatnie parę dni dostają masę wiadomości z grafiką serduszka i o treści "Bijemy rekord wysłanych serduszek WOŚP. Udostępnij u siebie. Wyślij znajomym."

Dla jednych była to dobra okazja do udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, zaś dla innych było w tym coś dziwnego i postanowili dowiedzieć się czy akcja rzeczywiście jest organizowana przez fundację Jerzego Owsiaka.

 

Pytacie nas masowo o akcję z rekordem w przesyłaniu serduszek - nie jest to nasza akcja - czytamy na facebooku WOŚP.

 

 

Okazało się, że za całym pomysłem bicia rekordu stoją spamerzy. Są to ludzie, którzy starają się, aby wiadomość doszła do jak największej ilości osób w celu zdobycia adresów mailowych, na które będą wysyłane reklamy.

 

 

„Uwaga! Ktoś podszywa się pod WOŚP i rozsyła łańcuszki szczęścia z serduszkiem Orkiestry. WOŚP nie wysyła łańcuszków. To robią spamerzy. „Łańcuszek internetowy” to SPAM zawierający w treści polecenie lub prośbę o rozesłanie danej wiadomości do jak największej liczby odbiorców. Motywem działania łańcuszków jest przechwytywanie adresów mailowych rzeczywistych i aktywnych użytkowników przez firmy zajmujące się masowym rozsyłaniem nie zamawianych informacji reklamowych. Powszechnie zalecanym działaniem w przypadku otrzymania listu-łańcuszka jest jego usunięcie i nieprzesyłanie go dalej. Jeżeli nie chcecie, aby ktoś przechwycił Wasze konta… nie wysyłajcie łańcuszków. Zamiast udawać przed samym sobą, że coś zrobiliście, zaangażujcie się w realne działania” - taka wiadomość krąży po mediach społecznościowych w celu ostrzeżenia użytkowników.

 

Wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 14 stycznia 2018. Dla tych, którzy pragną wesprzeć fundację - wolontariuszem może być każdy i jest to na pewno lepsza opcja niż wysyłanie łańcuszków niewiadomego pochodzenia.

 

Daliście się nabrać? Wysyłaliście łańcuszek znajomym? 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jaa
ponad rok temu ocena: 100%  1
Debili nie brakuje...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji