ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Mecenas Roman Giertych zatrzymany przez CBA. Sprawę nadzoruje poznańska prokuratura

3 miesiące temu    15.10.2020
komentarzy 11 ocen 7 / 100%
A A A
Mecenas Roman Giertych Mecenas Roman Giertych  fot. domena publiczna

Roman Giertych, mecenas, poseł, w przeszłości polityk i lider Ligii Polskich Rodzin został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW - informuje biuro. 

 

Ogólnopolskie media informują, że do zatrzymania prawnika doszło dzisiaj przed południem. Żona Giertycha, cytowana przez portal natemat.pl twierdzi, że w ich domu odbywa się przeszukanie. 

 

Mecenas Roman Giertych jest jednym z najbardziej znanych prawników w Polsce. Dodatkowo jest jednocześnie jednym z najbardziej otwartych i zajadłych krytyków Prawa i Sprawiedliwości, choć 15 lat temu był w koalicyjnym rządzie z PiS. Dziś często nie przebiera w słowach recenzując poczynania PiS-u - pisze portal. 

 

Z doniesień medialnych wynika, że zatrzymanie może mieć związek z tym, że Giertych jest aktualnie pełnomocnikiem Leszka Czarneckiego – polskiego miliardera, wobec którego toczy się śledztwo w związku z aferą GetBack.

- Mamy do czynienia z policją polityczną. Oni mogą szukać czegokolwiek będą chcieli, takie jakie będą mieli zlecenie - mówi cytowana przez tvn24 żona mecenasa. Barbara Giertych, także adwokat, powtórzyła, że "nie zna zarzutów" i musi w tym momencie jako prawnik "zajrzeć w papiery i porozmawiać z prokuratorem". - Nie wiem, o co chodzi. Pierwszy raz w życiu, w mojej karierze zawodowej, doświadczam sytuacji, że nie wiem, w jakiej sprawie jest zatrzymanie - przyznała.

 

Centralne Biuro Antykorupcyjne wydało komunikat w tej sprawie. 

 

Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW.

Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln złotych.

Zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

Wydział Komunikacji Społecznej

 

 

 

"Zostałem dziś zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki, skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej L. Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel" - napisał Roman Giertych w mediach społecznościowych.  

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rawicz
3 miesiące temu ocena: 100%  11
w końcu zabrali mu się za nie go machlojki było widać gołymi oczami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Don Pedro
3 miesiące temu ocena: 86%  10
We wszystkich artykułach wszelkich mediów z grupy PO-PSL jest komentarz np. Romana Giertycha, żony Romana Giertycha, no i oczywiście powinien być córki Romana Giertycha (gdzieś taki czytałem). Zabrakło jeszcze komentarza babci Romana Giertycha i dziadka Romana Giertycha. Masakra
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
3 miesiące temu ocena: 71%  9
Podobno Jacek,Mariusz i Janek zbierają na obrok. Jacek ma przy okazji ma zobaczyć Czajkę Mariusz parkingi a Janek tylko bagażowy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
3 miesiące temu ocena: 33%  8
Ty Obserwator nie bądź za mądry.
~ maks
3 miesiące temu ocena: 69%  7
koń zamknięty ... no popatrz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jv
3 miesiące temu ocena: 52%  6
Widzę że kometatorzy to wyznawcy dojnej zmiany sasin 70 baniek święty a tu zarzuty mocno wątpliwe tak trzymajcie grecja coraz bliżej tylko że UE na nas się wypnie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ swój
3 miesiące temu ocena: 36%  5
masz racje......o to rasa Panów....katolicy, patrioci ,kryształowi brawo hahahahahahah śmiech mnie ogarnia jak ich słysze i widze.....
~ Ola
3 miesiące temu ocena: 68%  4
Brawo CBA zamknąć tą mafie
~ Hycel
3 miesiące temu ocena: 54%  3
Super Ha ha ha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanin
3 miesiące temu ocena: 59%  2
Przyszła kryska na matyska
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kot
3 miesiące temu ocena: 26%  1
czekam tylko kiedy na twoich Z PiS przyjdzie kryska bo to śiwte krowy... .ale poczekajmy...