ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Miał niesprawne hamulce i wycieki oleju. Tak przyjechał po dzieci

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    17.05.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A

Skrajna nieodpowiedzialność musi towarzyszyć przewoźnikowi, który wynajął autokar jednej z poznańskich szkół podstawowych.

 

R E K L A M A25% dziecimocy SRT1

 

- Dzieci miały wybrać się na wyjazd w ramach Zielonej szkoły. O godzinie ósmej, przed planowanym wyjazdem sprzed szkoły, zjawili się inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu i zatrzymali autobus – informuje WITD.

 

Niewykluczone, że wizyta mundurowych i dokładne oględziny autokaru uchroniły dzieci i ich opiekunów przed poważnym wypadkiem. Już wcześniej organizatorzy wycieczki zgłosili do kontroli autokar, który miał pojechać do Wałcza.

 

- Podczas szczegółowej kontroli stanu technicznego autokaru marki Setra wykryto rażące nieprawidłowości stanu technicznego pojazdu: wycieki płynów eksploatacyjnych, oleju z silnika oraz luzy rozpieraka hamulca przedniego po stronie prawej i lewej - podaje WITD. - Pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy, a dzieci nie pojechały na wycieczkę. Zakazano dalszej jazdy autokarem i zatrzymano jego dowód rejestracyjny.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ekolog
ponad rok temu ocena: 100%  1
Większość taboru jest w takim stanie wystarczy jechać parę km.za takim pojazdem i wszystko jasne a przecież dzień w dzień wożą do szkół dzieci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji