ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Morderca z Cerekwicy skazany. Jaki jest wyrok?

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    15.05.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Elżbieta Rzepczyk/jarocinska.pl

Wielkopolska. Tragedia w Cerekwicy. Przed kaliskim Sądem Okręgowym odbył się dzisiaj proces Eryka J.

 

 

 

Portal jarocinska.pl przypomina makabryczne wydarzenie, do którego doszło w nocy 15 marca 2018 roku, kiedy to 22-letni wtedy Eryk J. z Jarocina wtargnął do domu swojej byłej dziewczyny w Cerekwicy Starej (gm. Jaraczewo). Zasztyletował jej rodziców w wieku 59-lat. Ranił dwie siostry, a na końcu wszedł do pokoju swojej byłej ciężarnej partnerki. Zadał jej kilka ciosów nożem [CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ]

 

Kobietę cudem uratowano. Dziecko urodziło się w ciężkim stanie. Lekrze stoczyli bój o życie noworodka. Niestety chłopiec zmarł w październiku ubiegłego roku [ZOBACZ TUTAJ]

 

Na dzisiaj (15 maja) zaplanowano 6. rozprawę przeciwko oskarżonemu. Na ostatniej przesłuchano trzech biegłych, o co wnioskowali obrońcy 23-latka. Zdaniem adwokatów oskarżony był poddany zbyt krótkiej obserwacji psychiatrycznej. Obrona próbowała dowieść, że ich klient jest uzależniony od gier komputerowych, a to mogło mieć wpływ na poczytalność młodego jarocinianina w momencie popełnienia przestępstwa.

 

CZYTAJ TAKŻE: Pchnął 2-latkę na framugę, bo nie szło mu w grze. Dziewczynka zmarła [KLIKNIJ]

 

Rafał Żelanowski, lekarz psychiatra, biegły z 23-letnim doświadczeniem, 15-letnim stażem kierowania oddziałem psychiatrii w kaliskim szpitalu, zeznawał, czy gry komputerowe mogły wpływać na zachowanie Eryka J.

 

- Nie ma żadnych danych, żeby stwierdzić, że gry komputerowe wpływały znacząco na zachowanie i rozumienie czynów przez Eryka J. - mówił biegły.

 

Eksperci przebadali oskarżonego na możliwość uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, a nawet papierosów.

 

- W kodeksie karnym używanie substancji psychoaktywnych nie jest wskazówką do uznania za niepoczytalną osobę, która działa pod ich wpływem - podkreślił Rafał Żelanowski.

 

Niewykluczone, że dzisiaj strony wygłoszą mowy końcowe. Być może dowiemy, jakiej kary będzie się domagał prokurator oraz usłyszymy o co będą wnioskowali obrońcy Eryka J.

 

Zobacz także: Tragiczny finał imprezy. Nożownik zaatakował podczas wieczoru kawalerskiego [KLIK]

[AKTUALIZACJA, 09.30]

Sąd zamknął przewód sądowy. Prokurator wygłasza mowę końcową. Wniósł o uznanie Eryka J. winnym zarzucanych mu czynów. Szczegółowo opisuje przebieg zdarzeń, które rozegrały się w domu rodziny z Cerekwicy.

Na sali rozpraw jest była partnerka Eryka J. - Natalia z siostrami. Sytuacja nie jest pozbawiona silnych emocji. Siostry z Cerekwicy z płaczem słuchają słów prokuratura Krzysztofa Kowalewskiego z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Jego wniosek poparł pełnomocnik poszkodowanej rodziny.

Janusz Runowski stwierdził, że Eryk J. "urządził polowanie na ludzi".

[AKTUALIZACJA, 10.15]

Obrońca Eryka J. stwierdził, że „sprawą jest tylko pozornie prosta”. I dodał, że „nie usprawiedliwia czynu Eryka J., ale zaznaczył, że opinia biegłych jest powierzchowna”.

- Obrona nie chce tylko pomóc oskarżonemu, ale także sądowi, aby wyrok był słuszny - argumentował mecenas.

 

[AKTUALIZACJA, 10.45]

Obrona złożyła wniosek o wznowienie przewodu sądowego w celu przeprowadzenia wniosków dowodowych nie uwzględnionych w czasie przewodu sądowego. W uzasadnieniu podała, że „w jej ocenie nie rozstrzygnięta jest kwestia poczytalności Eryka J.”.

Prokurator i pełnomocnik rodziny z Cerekwicy wnioskował o odrzucenie wniosku obrony.

W tej sytuacji ogłoszona została przerwa do godziny 12.00. Wtedy sąd wyda orzeczenie, czyli decyzję o tym, co dalej ze sprawą.

 

[AKTUALIZACJA, 12.15]

 

Sąd orzekł karę dożywotniego pozbawienia wolności. Z możliwością ubiegania się o przedterminowe zwolnienie po odbyciu 40 lat kary pozbawienia wolności.

Sędzia sprawozdawca stwierdził, że sąd nie ma wątpliwości co do poczytalności oskarżonego.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!