ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Nie żyje Oksana, którą po wylewie szef zostawił na przystanku

› zwielkopolski24› Wielkopolska 6 miesięcy temu    14.01.2020
Jakub Niewiada
komentarzy 5 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. archiwum prywatne

Wielkopolska. Staniszewo. Mężczyzna położył chorą pracownicę na przystanku autobusowym. Po dwóch latach kobieta zmarła.

 

 

 

Głośna sprawa miała miejsce dwa lata temu w miejscowości Staniszwewo (okolice Środy Wielkopolskiej), gdzie 44-letnia Ukrainka  była zatrudniona w firmie „na czarno”. Teraz, siostra Oksany poinformowała na Facebook’u, że kobieta po dwuletniej walce z chorobą zmarła. Bezpośrednią przyczyną zgonu miała być niewydolność nerek.

 

Oksana była nielegalnie zatrudniona w Staniszewie, w jednej z firm zajmujących się dostawą warzyw. Ukrainka, matka dwóch nastolatków, dostała wylewu na terenie zakładu pracy, a dokładnie w miejscu, gdzie mieszkała. Policja ustaliła, że pracodawca wsadził kobietę do samochodu i wywiózł ją do pobliskiego miasteczka. Jego celem nie było jednak zawiezienie Oksany do szpitala, a położenie jej na ławce przy ulicy. Później zawiadomił policję o rzekomej pijanej kobiecie, która została znaleziona na ulicy.

 

Okazało się, że pracodawca Jędrzej C. występował w popularnych spotach reklamowych sieci marketów Lidl. Po czasie wszystkie materiały z jego udziałem zniknęły z sieci.

 

CZYTAJ TAKŻE: Makabryczny wypadek na budowie. Mężczyzna zginął pod żwirem [KLIKNIJ]

 

Wówczas w sprawie wszczęto śledztwo, w trakcie którego Jędrzej C. doszedł do porozumienia z Ukrainką i zapłacił za jej leczenie pomimo postawionych mu zarzutów. Następnie sąd w Środzie Wielkopolskiej umorzył postępowanie, wyznaczając dwuletni czas próby. Pracodawca został zobowiązany do pokrycia kosztów sądowych oraz musiał zapłacić 10 tys. zł nawiązki.

 

Jednak w połowie gurdnia ubiegłego roku, sąd uchylił wyrok umarzający. Jędzej C. odpowie za niedzuelnie pomocy Oksanie oraz nie zgłoszenie do ubezpieczenia społecznego Ukraińców w jego firmie. Mężczyzna dobrowolnie chce poddać się karze i przyznaje sie do popełnionych czynów.

Pod koniec lutego ma odbyć się kolejna rozprawa w tej sprawie.

 

 

 

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ awe
5 miesięcy temu 3
Zycie ludzkie wyceniono na 10 tyś. zł?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
Jakie to przykre ze przez zaniedbania pracodawcy i nieludzkie zachowania pracodawcy. Osoba straciła zdrowie a długotrwałej walce o ZDROWIE i ŻYCIE odeszła z TEGO ŚWIATA. A potrzeba odrobinę wrażliwości SERCA i EMPATII a ŻYCIE BYŁOBY PIĘKNIE JSZE Jakie to jest PRZYKRE i NIELUDZKIE !!!!ze PIENIĄDZE są WAŻNIEJSZE dla PRACODAWCY niż. CZŁOWIEK !!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ analityk
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
widziałem tę Panią w sanatorium w Górznie w sierpniu 2018 ,była tam z siostrą to była szaleńcza walka o zdrowie .RIP
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji