ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Nowości w szkołach. Zobacz, od kiedy i jakie

ponad rok temu    14.07.2019
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Co uczniowie zastaną w szkołach po powrocie z wakacji? Dyrektorzy szukają różnych możliwości uatrakcyjnienia nauki w ich placówkach. Jednym ze sposobów jest wyposażenie klas w różnego rodzaju nowinki techniczne. Jak to wygląda w niektórych jarocińskich szkołach?

 

 

Elektronika coraz bardziej ingerują w nasze życie. Sztuka polega jednak na tym, żeby umiejętnie i z umiarem z niej korzystać. Szczególne znaczenie ma to w szkołach, gdzie wychowuje się młode pokolenie.

 

 

Dwie szkoły z gminy Jarocin - w Witaszycach i jarocińska „czwórka” - dzięki programowi „Aktywna tablica” otrzymają tablice interaktywne z projektorami. Do każdej z placówek trafi sprzęt o wartości 17,5 tysięcy złotych.

 

 

[nawet przedszkolaki uczniły urodziny uniwersytetu - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

 

Gmina z programu pozyskała na ten cel 28 tysięcy złotych. Sama dołoży do wyposażenia placówek 7 tysięcy złotych.

 

 

„Aktywna tablica” to program skierowany na dofinansowanie zakupu sprzętu multimedialnego i rozwijania kompetencji uczniów oraz nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

 

 

[segregacja odpadów kuchennych - o co najczęściej pytają mieszkańcy, jak odpowiada gminy - czytaj TUTAJ]

 

 

W ramach programu każda szkoła może otrzymać 80% dotacji z budżetu państwa na zakup na przykład tablic interaktywnych z projektorem lub interaktywnych monitorów dotykowych. Pozostała 20-procentowa kwota to obowiązkowy wkład własny organu prowadzącego dana szkołę.

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!