ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Od 2 września obowiązuje nowy rozkład jazdy pociagów

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    2.09.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum portalu rawicz24.pl

Wielkopolska. Korekta rozkładu jazdy pociągów. Zastępcza komunikacja autobusowa. Poznańska Kolej Metropolitalna.

 

 

 

Od dzisiaj (2 września) w życie wchodzi korekta rozkładu jazdy pociągów. Wielkopolska, w porównaniu z innymi regionami Polski, nie doczekała się w swoim rozkładzie diametralnych zmian. Jednak nałożone korekty będą bardzo ważne dla osób dojeżdżających do pracy oraz szkół.

W nowym rozkładzie PKP dojdzie do skrócenia części kursów, a w niektórych przypadkach zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Poznań – Gniezno – Mogilno

– poc. nr 77376/7 rel. Gniezno (11:41) – Poznań Gł. (12:24) będzie odjeżdżał o 20 min. później (obecnie odjazd z Gniezna o godz. 11:21),
– poc. nr 77116/7 rel. Gniezno (15:20) – Poznań Gł. (16:02) będzie odjeżdżał o 21 min. później (obecnie odjazd z Gniezna o godz. 14:59),
– poc. nr 77434/5 rel. Gniezno (15:51) – Poznań Gł. (16:34) będzie odjeżdżał o 30 min. później (obecnie odjazd z Gniezna o godz. 15:21),
– poc. nr 77406/7 rel. Gniezno (17:34) – Poznań Gł. (18:25) będzie odjeżdżał o 12 min. wcześniej (obecnie odjazd z Gniezna o godz. 17:46),
– poc. nr 77496/7 rel. Mogilno (18:53) – Poznań Gł. (20:00) będzie odjeżdżał o 7 min. wcześniej (obecnie odjazd z Mogilna o godz. 19:00),
– poc. nr 77430/1 rel. Gniezno (21:21) – Poznań Gł. (22:04) będzie odjeżdżał o 14 min. wcześniej (obecnie odjazd z Gniezna o godz. 21:35),
– poc. nr 77284/77248 rel. Poznań Gł. (6:15) – Gniezno. (6:50) będzie odjeżdżał o 11 min. później (obecnie odjazd z Poznania Gł. o godz. 6:04),
– poc. nr 77570/1 rel. Poznań Gł. (9:06) – Gniezno (9:49) będzie odjeżdżał o 16 min. później (obecnie odjazd z Poznania Gł. o godz. 8:50),
– poc. nr 77572/3 rel. Poznań Gł. (15:38) – Gniezno (16:31) będzie odjeżdżał o 10 min. później (obecnie odjazd z Poznania Gł. o godz. 15:28),
– poc. nr 77626/7 rel. Poznań Gł. (16:35) – Mogilno (17:43) będzie odjeżdżał o 13 min. wcześniej (obecnie odjazd z Poznania Gł. o godz. 16:48),
– poc. nr 77324 rel. Poznań Gł. (17:17) – Gniezno (17:50) będzie odjeżdżał o 12 min. później (obecnie odjazd z Poznania Gł. o godz. 17:05),
– poc. nr 77394/5 rel. Poznań Gł. (18:48) – Gniezno (19:32) będzie odjeżdżał o 8 min. wcześniej (obecnie odjazd z Poznania Gł. o godz. 18:56).

Poznań – Wągrowiec – Gołańcz

Z uwagi na prace remontowe prowadzone na odcinku Wągrowiec – Gołańcz przez zarządcę infrastruktury – PKP PLK S.A. w dniach od 3 do 7 oraz od 10 do 14 września wprowadzona zostanie Zastępca Komunikacja Autobusowa (ZKA). Odjazd autobusów odbywał się będzie z przystanków zlokalizowanych następujących miejscach:

Wągrowiec – przed budynkiem dworca

Kobylec – na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do dworca

Grylewo – za przejazdem kolejowym, na wjeździe do drogi prowadzącej do stacji

Laskownica – na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do stacji

Gołańcz – przed budynkiem dworca

Ponadto wprowadzone zostaną następujące zmiany:
– poc. nr 77366/7 rel. Poznań Gł. (7:10) – Wągrowiec (8:25) będzie odjeżdżał o 6 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Poznania Gł. o godz. 7:16),
– poc. nr 77523 rel. Poznań Gł. (9:27) – Gołańcz (11:02) będzie odjeżdżał o 10 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Poznania Gł. o godz. 8:37),
– poc. nr 77628/9 rel. Poznań Gł. (11:58) – Wągrowiec (13:14) będzie odjeżdżał o 7 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Poznania Gł. o godz. 12:05),
– poc. nr 77312/3 rel. Gołańcz (7:05) – Poznań Gł. (9:03) będzie odjeżdżał o 10 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Wągrowiec o godz. 7:15),
– poc. nr 77286/7 rel. Gołańcz (16:18) – Poznań Gł. (18:02) będzie odjeżdżał o 11 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Gołańcz o godz. 16:29).

Poznań – Konin – Kutno

– poc. nr 77444 rel. Poznań Gł. (9:16) – Koło (12:02) będzie odjeżdżał o 7 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Poznań Gł. o godz. 9:23),
– poc. nr 77482 rel. Poznań Gł. (12:25) – Konin (14:11) będzie odjeżdżał o 6 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Poznań Gł. o godz. 12:31),
– poc. nr 71200 rel. Konin (15:03) – Kutno (17:29) będzie odjeżdżał o 22 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Konin o godz. 15:25),
– poc. nr 71202 rel. Konin (16:18) – Konin (17:59) będzie odjeżdżał o 22 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Konin o godz. 16:40),
– poc. nr 77694 rel. Poznań Gł. (15:42) – Konin (17:23) będzie odjeżdżał o 6 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Poznań Gł. o godz. 15:48),
– poc. nr 77248 rel. Poznań Gł. (19:25) – Konin (21:06) będzie odjeżdżał o 7 min. później (obecnie odjazd ze stacji Poznań Gł. o godz. 19:32),
– poc. nr 71204 rel. Konin (21:16) – Kutno (23:42) będzie odjeżdżał o 31 min. później (obecnie odjazd ze stacji Konin o godz. 20:45),
– poc. nr 77863 rel. Konin (3:44) – Poznań Gł. (5:14) będzie odjeżdżał o 14 min. później (obecnie odjazd ze stacji Konin o godz. 3:30),
– poc. nr 77853 rel. Konin (4:51) – Poznań Gł. (6:21) będzie odjeżdżał o 17 min. później (obecnie odjazd ze stacji Konin o godz. 4:34),
– poc. nr 77859 rel. Konin (6:04) – Poznań Gł. (7:34) będzie odjeżdżał o 18 min. później (obecnie odjazd ze stacji Konin o godz. 5:46),
– poc. nr 77857 rel. Konin (7:04) – Poznań Gł. (8:35) będzie odjeżdżał o 17 min. później (obecnie odjazd ze stacji Konin o godz. 6:47),
– poc. nr 17223/17209 rel. Kutno (5:37) – Poznań Gł. (9:35) będzie odjeżdżał o 6 min. później (obecnie odjazd ze stacji Kutno o godz. 5:31),
– poc. nr 77855 rel. Konin (8:38) – Poznań Gł. (10:08) będzie odjeżdżał o 22 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Konin o godz. 8:16),
– poc. nr 77755 rel. Konin (15:04) – Poznań Gł. (16:39) będzie odjeżdżał o 17 min. później (obecnie odjazd ze stacji Konin o godz. 14:46),
– poc. nr 17221 rel. Konin (17:00) – Poznań (18:30) będzie odjeżdżał o 20 min. później (obecnie odjazd ze stacji Konin o godz. 16:40),
– poc. nr 77845 rel. Konin (18:47) – Poznań Gł. (20:17) będzie odjeżdżał o 23 min. później (obecnie odjazd ze stacji Konin o godz. 18:24),
– poc. nr 77481 rel. Konin (19:33) – Poznań Gł. (21:03) będzie odjeżdżał o 12 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Konin o godz. 19:21),
– poc. nr 77329 rel. Koło (21:00) – Konin (21:56) będzie odjeżdżał o 10 min. później (obecnie odjazd ze stacji Koło o godz. 20:50).

W dniach 8-9 września w przypadku podróży pociągami:
– 17215 rel. Kłodawa (3:45) – Poznań Gł. (7:12),
– 17209 rel. Kutno (5:22) – Poznań Gł. (9:35),
– 77751 rel. Koło (8:00) – Poznań Gł. (10:46),
– 17213 rel. Kutno (9:13) – Poznań Gł. (13:20),
– 77749 rel. Koło (12:27) – Poznań Gł. (15:12),
– 77755 rel. Konin (14:38) – Poznań Gł. (16:39),
– 17217 rel. Kutno (13:34) – Poznań Gł. (17:43),
– 17221 rel. Konin (16:49) – Poznań Gł. (18:30),
– 77481 rel. Konin (19:23) – Poznań Gł. (21:03),
– 17219 rel. Kutno (18:17) – Poznań Gł. (22:14),
– 77426/77302 rel. Poznań Gł. (4:50) – Koło (7:38),
– 77660 rel. Poznań Gł. (6:44) – Konin (8:29),
– 71218 rel. Poznań Gł. (7:43) – Kutno (12:14),
– 77444 rel. Poznań Gł. (9:16) – Koło (12:03),
– 71216 rel. Poznań Gł. (11:45) – Konin (13:38),
– 77482 rel. Poznań Gł. (12:30) – Konin (14:20),
– 77266 rel. Poznań Gł. (13:40) – Konin (15:24),
– 77372 rel. Poznań Gł. (14:49) – Kłodawa (18:20),
-77374 rel. Poznań Gł. (16:11) – Konin (17:54),
-77712 rel. Poznań Gł. (16:50) – Konin (18:42),
– 77274 rel. Poznań Gł. (18:35) – Konin (20:21),
– 71214 rel. Poznań Gł. (20:44) – Kłodawa (00:27),
– 77388 rel. Poznań Gł. (22:45) – Konin (00:27),

na stacji Podstolice, w wyniku prac prowadzonych przez zarządcę infrastruktury PKP PLK S.A. konieczna będzie przesiadka z pociągu na pociąg – konieczność przejścia między peronami.

Poznań – Grodzisk Wlkp. – Wolsztyn

– poc. nr 77251 rel. Wolsztyn (7:42) – Poznań Gł. (9:22) – pociąg obsługiwany trakcją parową – będzie odjeżdżał 10 minut wcześniej (obecnie odjeżdża ze stacji Wolsztyn o godz. 7:52),
– poc. nr 77527 rel. Wolsztyn (11:41) – Poznań Gł. (13:10) będzie odjeżdżał 6 minut wcześniej (obecnie odjeżdża ze stacji Wolsztyn o godz. 11:47),
– poc. nr 77259 rel. Wolsztyn (17:54) – Poznań Gł. (19:30) będzie odjeżdżał 9 minut później (obecnie odjeżdża ze stacji Wolsztyn o godz. 17:45),
– poc. nr 77225 rel. Wolsztyn (19:53) – Poznań Gł. (21:23) będzie odjeżdżał 6 minut później (obecnie odjeżdża ze stacji Wolsztyn o godz. 19:47),
– poc. nr 77292 rel. Poznań Gł. (10:22) – Wolsztyn (12:32) – pociąg obsługiwany trakcją parową – będzie odjeżdżał 40 min. wcześniej ( obecnie odjeżdża ze stacji Poznań Gł. o godz. 11:02),
– poc. nr 77624/5/77294 rel. Poznań Gł. (17:00) – Wolsztyn (18:31) będzie odjeżdżał 12 min. później ( obecnie odjeżdża ze stacji Poznań Gł. o godz. 16:48),
– poc. nr 77294 rel. Poznań Gł. (17:00) – Wolsztyn (19:21) – pociąg obsługiwany trakcją parową – będzie odjeżdżał 8 min. wcześniej ( obecnie odjeżdża ze stacji Poznań Gł. o godz. 17:08),
– poc. nr 77592/77212 rel. Poznań Gł. (20:04) – Wolsztyn (21:28) będzie odjeżdżał 6 min. później (obecnie odjeżdża ze stacji Poznań Gł. o godz. 19:58).

Poznań – Jarocin – Kępno/Krotoszyn

– poc. nr 77682 rel. Poznań Gł. (9:49) – Krotoszyn (11:19) będzie odjeżdżał 11 min. wcześniej (obecnie odjazd z Poznania Gł. o godz. 10:00),
– poc. nr 77311 rel. Poznań Gł. (10:50) – Jarocin (11:46) będzie odjeżdżał 7 min. później (obecnie odjazd z Poznania Gł. o godz. 10:43),
– poc. nr 77650 rel. Poznań Gł. (14:27) – Krotoszyn (16:02) będzie odjeżdżał 14 min. wcześniej (obecnie odjazd z Poznania Gł. o godz. 14:41),
– poc. nr 77291 rel. Poznań Gł. (16:32) – Jarocin (17:28) będzie odjeżdżał 6 min. później (obecnie odjazd z Poznania Gł. o godz. 16:26),
– poc. nr 77752 rel. Poznań Gł. (18:17) – Jarocin (19:12) będzie odjeżdżał 8 min. wcześniej (obecnie odjazd z Poznania Gł. o godz. 18:25),
– poc. nr 77668 rel. Poznań Gł. (19:25) – Kępno (21:39) będzie odjeżdżał 35 min. później (obecnie odjazd z Poznania Gł. o godz. 18:50),
– poc. nr 77742 rel. Poznań Gł. (22:01) – Jarocin (22:57) będzie odjeżdżał 19 min. później (obecnie odjazd z Poznania Gł. o godz. 21:42),
– poc. nr 77465 rel. Krotoszyn (4:51) – Poznań Gł. (6:30) będzie odjeżdżał 11 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Krotoszyn o godz. 5:02),
– poc. nr 77791 rel. Jarocin (8:22) – Poznań Gł. (9:20) będzie odjeżdżał 18 min. później (obecnie odjazd ze stacji Jarocin o godz. 8:04),
– poc. nr 77685 rel. Jarocin (9:49) – Poznań Gł. (10:46) będzie odjeżdżał 40 min. później (obecnie odjazd ze stacji Jarocin o godz. 9:09),
– poc. nr 77689 rel. Kępno (11:53) – Ostrów Wlkp. (12:35) będzie odjeżdżał 7 min. później (obecnie odjazd ze stacji Kępno o godz. 11:46),
– poc. nr 77649 rel. Kępno (13:55) – Ostrów Wlkp. (14:37) będzie odjeżdżał 9 min. później (obecnie odjazd ze stacji Kępno o godz. 13:46),
– poc. nr 77665 rel. Jarocin (17:57) – Poznań Gł. (18:54) będzie odjeżdżał 11 min. później (obecnie odjazd ze stacji Jarocin o godz. 17:46),
– poc. nr 77797 rel. Jarocin (18:31) – Poznań Gł. (19:31) będzie odjeżdżał 32 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Jarocin o godz. 19:03),
– poc. nr 77765 rel. Jarocin (20:52) – Poznań Gł. (21:46) będzie odjeżdżał 13 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Jarocin o godz. 21:05).

Poznań – Nowy Tomyśl – Zbąszynek

– poc. nr 77305 rel. Poznań Gł. (11:52) – Zbąszynek (12:55) będzie odjeżdżał 6 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Poznania Gł. o godz. 11:58),
– poc. nr 17213 rel. Poznań Gł. (13:40) – Zbąszynek (14:50) będzie odjeżdżał 11 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Poznania Gł. o godz. 13:51),
– poc. nr 77269/77317 rel. Poznań Gł. (14:39) – Zbąszynek (15:42) będzie odjeżdżał 7 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Poznania Gł. o godz. 14:46),
– poc. nr 77321 rel. Poznań Gł. (15:37) – Zbąszynek (16:40) będzie odjeżdżał 11 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Poznania Gł. o godz. 15:48),
– poc. nr 77110/1/77277 rel. Poznań Gł. (17:54) – Zbąszynek (19:04) będzie odjeżdżał 8 min. później (obecnie odjazd ze stacji Poznania Gł. o godz. 17:46),
– poc. nr 77345/77285 rel. Poznań Gł. (20:52) – Zbąszynek (21:55) będzie odjeżdżał 6 min. później (obecnie odjazd ze stacji Poznania Gł. o godz. 20:46),
– poc. nr 77284/77220 rel. Zbąszynek (5:03) – Poznań Gł. (6:07) będzie odjeżdżał 6 min. później (obecnie odjazd ze stacji Zbąszynek o godz. 4:57),
– poc. nr 77102 rel. Zbąszynek (6:44) – Poznań Gł. (7:38) będzie odjeżdżał 7 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Zbąszynek o godz. 6:51),
– poc. nr 77826 rel. Nowy Tomyśl (11:12) – Poznań Gł. (11:58) będzie odjeżdżał 36 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Nowy Tomyśl o godz. 11:48),
– poc. nr 77314 rel. Zbąszynek (13:05) – Poznań Gł. (14:09) będzie odjeżdżał 8 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Zbąszynek o godz. 13:13),
– poc. nr 77274 rel. Zbąszynek (17:10) – Poznań Gł. (18:14) będzie odjeżdżał 7 min. później (obecnie odjazd ze stacji Zbąszynek o godz. 17:03),
– poc. nr 77822 rel. Nowy Tomyśl (19:59) – Poznań Gł. (20:45) będzie odjeżdżał 7 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Nowy Tomyśl o godz. 20:06).

Leszno – Zbąszynek

– poc. nr 77499 rel. Leszno (13:30) – Wolsztyn (14:55) będzie odjeżdżał 7 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Leszno o godz. 13:37),
– poc. nr 77369 rel. Leszno (14:36) – Zbąszynek (16:09) będzie odjeżdżał 12 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Leszno o godz. 14:48),
– poc. nr 77534 rel. Wolsztyn (15:00) – Leszno (16:06) będzie odjeżdżał 13 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Wolsztyn o godz. 15:13),
– poc. nr 77384 rel. Wolsztyn (19:43) – Leszno (20:43) będzie odjeżdżał 7 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Wolsztyn o godz. 19:50).

Gniezno – Września – Jarocin

– poc. nr 77422 rel. Gniezno (7:03) – Jarocin (8:08) będzie odjeżdżał 16 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Gniezno 7:19),
– poc. nr 77447 rel. Jarocin (6:23) – Gniezno (7:34) będzie odjeżdżał 6 min. później (obecnie odjazd ze stacji Jarocin 6:29),
– poc. nr 77451 rel. Jarocin (8:30) – Gniezno (9:41) będzie odjeżdżał 20 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Jarocin 8:50),
– poc. nr 77459 rel. Jarocin (15:36) – Gniezno (16:47) będzie odjeżdżał 19 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Jarocin 15:55),
– poc. nr 77457 rel. Jarocin (17:36) – Gniezno (18:47) będzie odjeżdżał 34 min. wcześniej (obecnie odjazd ze stacji Jarocin 18:10).

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ Zirytowany
ponad rok temu 3
Ja mam takie pytanko. Gdzie sa te cudowne połączenia do poznania co pół godziny?
~ Yaro
ponad rok temu 2
A co mnie to obchodzi dupsko.
~ Ana899
ponad rok temu 1
W spisie pociągów Poznań Konin wkradł się błąd. Pociąg wyrusza ze stacji Konin do stacji Konin? Chyba coś nie gra.