ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Olbrzymi pożar gazociągu pod Poznaniem. Kilkadziesiąt jednostek straży w akcji

ponad rok temu    26.01.2018
komentarzy 4 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. www.gloswielkopolski.pl

Wielkopolska. Murowana Goślina. Pożar w Murowanej Goślinie. Pożar gazociągu. Straż w akcji. 

Olbrzymi pożar gazociągu pod Poznaniem. Kilkadziesiąt jednostek straży w akcji

 

Wielkopolska. Tuż po północy w Murowanej Goślinie pod Poznaniem wybuchł olbrzymi pożar. Wysokie na kilkadziesiąt metrów płomienie rozświetliły niebo.

 

Łunę ognia widać z kilkudziesięciu kilometrów. Okazuje się, że wybuchł gazociąg wysokiego ciśnienia. Pożarem, jak informują media regionalne, objęte są przynajmniej trzy domy mieszkalne. Na razie nie ma informacji o ofiarach.

 

Na miejsce skierowano ponad 30 zastępów straży pożarnych z Wielkopolski. Kolejne cały czas dołaczają do akcji. 

 

"Mieszkamy 20 kilometrów dalej, a huk był taki, że zatrzęsło nam domem. Czegoś podobnego w życiu nie widziałam, niebo jest całe oświetlone - mówiła jedna z cytowanych przez tvn24.pl osób. 

 

Służby na razie nie podają co było przyczyną wybuchu.

Do podobngo zdarzenia doszło ponad cztery lata temu w Jankowie Przygodzkim koło Ostrowa Wlkp. [ZOBACZ TUTAJ]

 

[07.20]

 

Około godziny 2.40 strażakom udało się odciąć źródło gazu i zacząć kontrolować ogień. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Doszczętnie spłonęły trzy domy. Kilka innych zostało poważnie uszkodzonych. Jeszcze w nocy ewakuowano do miejscowej szkoły kilkudziesięciu mieszkańców.

 

Miejsce wybuchu odwiedził wojewoda Zbigniew Hoffmann i już zapowiedział uruchomienie pomocy finansowej dla rodzin poszkodowanych w wybuchu gazociągu. Inspektorzy nadzoru budowlanego będą sprawdzali poszczególne obiekty, które ucierpiały w pożarze.

 

W akcji gaśniczej brało udział ponad 50 zastępów straży pożarnej.

 

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Janek
ponad rok temu ocena: 50%  4
Ewka z Dobieszczyzny też pojechała?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ djeta
ponad rok temu ocena: 50%  3
Nie, niewierny Andrzejek z Komorza.
~ Waldemar
ponad rok temu ocena: 100%  2
O takim zagrożeniu w okolicach Cieszyna alarmowałem już w 2010 r. w związku z budową gazociągu D500. Mam smutną satysfakcję, że takie tragedie z D500 przewidziałem. Jestem inżynierem po MEiL i najwidoczniej mam większą wiedzę od "specjalistów" ze spółek powiązanych z PGNiG. Z moich ówczesnych interwencji śmiali się, że alarmując o zbyt małej odległości od zabudowań mieszkalnych (rozszczelnienia, pożar, fala uderzeniowa, osuwiska) mam urojenia. Osuwiska w Cieszynie i okolicach były już niedługo po tym :( Ach, ci "fachowcy" i "projektanci" z Wrocławia :p
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pegaz
ponad rok temu ocena: 100%  1
Tylko, że co było pierwsze rurociąg czy budynki mieszkalne, wina jest zawsze tych drugich, albo budują tego typu gazociągi za blisko budynków, albo co coraz częściej się zdarza budynki - ba , ! całe osiedla przy gazociągu- mam na myśli te duże przesyłowe. PS. to samo dotyczy terenów zalewowych, czy budowy domków na stokach w górach. Tylko kasa się liczy, jeden zarabia wielu traci.