ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Oszukał 91-latkę. Przyszedł do domu i zabrał 26 tysięcy złotych

› zwielkopolski24 miesiąc temu    15.05.2020
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 2 / 0%
A A A
 fot. KPP Leszno

Wielkopolska. Komenda Powiatowa w Lesznie. Mężczyzna oszukał metodą 91-letnią kobietę. Ukradł jej 26 tysięcy złotych.

 

 

 

Pod koniec lutego bieżącego roku policjanci z Leszna zostali poinformowani o oszustwie dokonanym na seniorce. Okazało się, że na telefon 91-latki zadzwonił mężczyzna, który wmówił poszkodowanej, że jej córka spowodowała wypadek drogowy. W związku z polubownym załatwieniem sprawy rzekomo niezbędne było wpłacenie pieniędzy.

 

- W słuchawce miała także okazję usłyszeć głos i płacz zrozpaczonej córki proszącej o pomoc. Seniorka bez wahania przygotowała zaoszczędzone 26 tysięcy złotych i zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami telefonicznymi przekazała je mężczyźnie, który przyszedł pod furtkę jej domu. Zdziwienie staruszki było ogromne, kiedy kilka godzin później odwiedziła ją rodzona córka w dobrej kondycji, tłumacząc, że nic złego się nie wydarzyło - relacjonuje Monika Żymełka, rzecznik prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Lesznie.

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Kierowca pod wpływem amfetaminy próbował przekupić policjantów [KLIKNIJ]

 

 

13 maja mundurowi z leszczyńskiej policji zatrzymali 50-letniego sprawcę w miejscu swojego zamieszkania. Zatrzymany usłyszał zarzut pomocnictwa do oszustwa. Mężczyzna z powiatu górowskiego przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Na poczet grożącej kary zajęty został jego samochód dostawczo-osobowy.

 

+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.