ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Paterski najlepszym Polakiem w Tour de Pologne!

ponad rok temu    4.08.2018
Kuba Piotrowicz
komentarzy 2 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. Maciej Paterski Official Fanpage

Tour de Pologne. Maciej Paterski najlepszym z Polaków na pierwszym etapie 75. Tour de Polonge!

 

 

Dzisiaj ruszył najważniejszy wyścig kolarski w Polsce - Tour de Polonge. Startuje w nim w barwach kolarskiej reprezentacji Polski jarociniak - Maciej Paterski. W dzisiejszej rywalizacji  kolarz zajął  wysokie 9. miejsce i był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem z całej stawki.

 

 

Dzisiejszy etap, którego start i meta miały miejsce w Krakowie liczył 134 kilometry. Na trasie znalazły się dwa lekkie podjazdy IV kategorii (najlżejsze), a o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu, który wygrał Niemiec Pascal Ackermann (Bora - Hansgrohe) i to on jutro pojedzie w żółtej koszulce.

Na 9 miejscu uplasował się Maciej Paterski, a oprócz niego w czołowej dziesiątce znalazł się także Paweł Franczak z grupy CCC Sprandi Polkowice, który finiszował tuż za plecami jarociniaka.

 


Jutro kolarzy czeka kolejny płaski etap z Tarnowskich Gór do Katowic o długości 156 kilometrów, gdzie zawodnicy zafiniszują pod halą Spodek. Właśnie tam rozwija się największe prędkości i stąd o mieście na Górnym Śląsku mówi się "świątynia sprintu". Finisz zaplanowany jest około godziny 19.10.

 


Tegoroczny wyścig jest jubileuszowym - siedemdziesiątym piątym w historii. Oprócz tego jest obchodzone 90 lecie tej imprezy oraz jest 25 edycja, którą organizuje Czesław Lang. Wyścig zaliczany jest do UCI World Tour (znajdują się w nim najważniejsze imprezy kolarskie na świecie m.in. Tour de France czy Giro d'Italia)
Wyścig potrwa do 10 sierpnia, kiedy to zakończy się etapem górskim w Bukowinie Tatrzańskiej i to właśnie tam rozstrzygną się losy TdP. 

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ Jaro
ponad rok temu ocena: 100%  1
Brawo Patera!!!!