ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pędzili na urwanie głowy. W najbliższym czasie nie wsiądą za kółko

› Aktualności 3 miesiące temu    5.08.2020
Kuba Piotrowicz
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Wielkopolska. Pędzili na urwanie głowy. W najbliższym czasie nie wsiądą za kółko.

 

R E K L A M A25% dziecimocy SRT1W ubiegły weekend policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim wyszli na lokalne drogi i sprawdzali, czy kierowcy przepisowo się po nich poruszają. Kontrole jak zwykle przyniosły wiele wykroczeń. Zdarzyli się także tacy kierowcy, których drogowe popisy kosztowały ich utratę prawa jazdy.

 W Ostrowie Wielkopolskim doszło do trzech zatrzymań prawa jazdy z powodu przekroczenia prędkości o 50 km/h od obowiązującego limitu. Wszystkie miały miejsce w sobotę 1 sierpnia. Rekordzistą był 60-latek z powiatu krotoszyńskiego, który zlekceważył ograniczenie do 50 km/h i pędził aż 127 km/h. Wszyscy kierowcy mogą zapomnieć o jeździe autem przez najbliższe trzy miesiące.

 Z kolei w Kaliszu 26- i 28-latek wsiedli za kółko pomimo tego, że ich prawo jazdy zostało już zabrane. Obaj kierowcy przekroczyli wtedy prędkość. Po zatrzymaniu do kontroli w ubiegły weekend dokumenty upoważniające do prowadzenia pojazdów zostaną zatrzymane na kolejne trzy miesiące i do właścicieli wrócą po upływie sześciu. O dużym pechu może mówić 26-latek, którego pierwsze zatrzymanie prawa jazdy miało miejsce w maju i dokument wróciłby już do niego już w najbliższym czasie.

 Policjanci przypominają o ważnej kwestii. Poza zaangażowaniem i troską policjantów o zapewnienie bezpieczeństwa na drogach istotna jest również sama postawa kierujących - ich zachowanie na drodze, szacunek dla innych uczestników ruchu, ale przede wszystkim przestrzeganie prawa. Jazda zgodnie z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza z odpowiednią prędkością to swoisty fundament bezpieczeństwa na drogach.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
3 miesiące temu 1
Przez nadmierną prędkość jest bardzo dużo wypadków i dużo osób traci życie .Ciagle apele do ludzi nue docierają a potrzeba odrobinę empatii i zrozumienia a życie byłoby piękniejsze .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji