ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pisze do ciebie znajomy i prosi o kod BLIK? Upewnij się, z kim masz do czynienia

› zwielkopolski24 miesiąc temu    25.05.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum rawicz24.pl

Masz konto na portalu społecznościowym? Zawsze upewnij się, z kim piszesz. Gdy znajomy poprosi o natychmiastową pożyczkę, zadzwoń do niego. To powinno uchronić przed utratą pieniędzy.

 

 

"BLIK" jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod płatności. Niestety, oszuści znów działają i próbują wyłudzić nasze prywatne kody. Jak działają? 

Oszuści podszywają się pod znajomą lub znajomego na portalu społecznościowym. Wysyłają krótką wiadomość - informuje portal rawicz24.pl.  

 

Pilnie potrzebują środków na opłacenie transakcji, zgubili portfel, skradziono im torebkę lub zabrakło pieniędzy na powrót do domu. Jeżeli ufasz bezgranicznie takiej osobie, możesz wpaść w pułapkę. "Znajomy" oczywiście obiecuje, że odda pieniądze jeszcze tego samego dnia albo następnego. 

 

CZYTAJ TAKŻE: W pociągu bił 21-latka laptopem po głowie. Zatrzymano go na stacji [KLIKNIJ]

 

Dalsze kroki zajmują już jedynie parę minut. Musisz się zalogować do swojego banku, w aplikacji wygenerować kod do płatności telefonem, a następnie przesłać go „znajomemu”. Jeśli w porę nie zapali ci się w głowie lampka ostrzegawcza, to utrata pieniędzy jest nieunikniona. Kilkucyfrowy kod wystarczy, żeby oszust wypłacił pieniądze z bankomatu.

To nie jedyna, popularna w ostatnich dniach metoda. Oszuści podszywają się również pod policjantów. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 


+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.