ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pobili i okradli 14-latka. Trafią do więzienia

› zwielkopolski24› Wielkopolska 7 miesięcy temu    3.12.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.pl

Wielkopolska. Bojanowo. Na karę więzienia sąd skazał dwóch dotychczasowych mieszkańców domu pomocy społecznej. Mężczyźni dokonali kradzieży i wymuszenia. Poszkodowanym jest 14-latek.

 

 Wydarzenia, które doprowadziły mężczyzn przed oblicze Temidy miały miejsce w kwietniu.[CZYTAJ] - poinforomował portal rawicz24.pl.  Policjanci z bojanowskiego reiwru otrzymali zgłoszenie od świadka, który widział, jak dwóch mężczyzn miało uderzyć nastolatka w twarz i zabrać mu telefon. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce - do Gołaszyna, ale nie zastali tam już nikogo. W pobliżu jednak zauważyli dwie osoby pasujące do opisu podanego przez zgłaszającego. Po ich wylegitymowaniu okazało się, że są to 23- i 24-latek - pensjonariusze pobliskiego domu pomocy społecznej. Mężczyzn zabrano do radiowozu i wszyscy udali się do miejsca zamieszkania rzekomego poszkodowanego.

14-latek oświadczył, że spacerował z kolegami, gdy na wysokości skrzyżowania do Karolewa podeszło do nich dwóch mężczyzn. Jak mówił, zażądali od nastolatków papierosów, a następnie przeszukali im kurtki. Szukali pieniędzy. Zabrali chłopcu telefon komórkowy oraz głośnik. Wtedy na miejscu pojawił się rowerzysta, który nakazał oddanie nastolatkowi jego rzeczy. Napastnicy posłuchali, ale jeden z nich uderzył 14-latka dwukrotnie w twarz i zagroził, żeby nikomu nic nie mówił, szczególnie policji. Chłopak rozpoznał mężczyzn siedzących w radiowozie, jako tych, którzy próbowali dokonać kradzieży.

 

CZYTAJ TAKŻE: Zobacz, gdzie będzie można szybciej wyrobić paszport! [KLIKNIJ]Obu zatrzymano i tam sprawdzono stan ich trzeźwości. Byli pijani: 23-latek miał około 1,4 promila, a 24-latek - blisko 1,8 promila. Na miejsce wezwano także ich wychowawcę, który okazał policjantom dokumentację obu podopiecznych. Mężczyźni (obaj z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym, według psychologów - niezdolni do zaspokojenia swoich potrzeb życiowych, nadużywający alkoholu) zostali osadzeni w areszcie, z uwagi na możliwość utrudniania śledztwa.

Zdecydowano również, że pozostaną w areszcie do czasu rozprawy sądowej, bo obaj byli wcześniej karani. 23-latek odpowiadał, m.in. za znęcanie się nad rodziną. Awantury domowe wszczynał zazwyczaj po spożyciu alkoholu. Z kolei, 24-latek w przeszłości pobił człowieka - również będąc pod wpływem alkoholu.

Mężczyznom postawiono zarzuty dotyczące używania przemocy, gróźb, dokonania rozboju, a 23-latkowi dodatkowo zarzucono naruszenie nietykalności cielesnej nastolatka. Przyznali się do zarzucanych im czynów. Twierdzili, że „głupio wyszło”. Wyrok zapadł 15 listopada. Obaj zostali uznani winnymi. 24-latek ma spędzić 2,5 roku w zakładzie karnym, a 23-latek - 2 lata i 4 miesiące. Dodatkowo, powinien zapłacić 500 zł zadośćuczynienia 14-latkowi, którego uderzył w twarz. Wyrok jest nieprawomocny.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mega
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
no i super, zycze kolegom 23 latkom wielkich kutasow w celi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji