ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Podczas remontu znaleźli pod podłoga nietypową niespodziankę

› zwielkopolski24› Wielkopolska miesiąc temu    19.05.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. KPP w Jarocinie

Wielkopolska. Pod podłogą jednego z budynków mieszkalnych przy ul. Wojska Polskiego w Jarocinie znaleziono trzy kartony z amunicją. Skąd tam się wzięły?

 

 

 

Ustala jarocińska policja. Wczoraj około 18.00 policjanci zostali wezwani na ul. Wojska Polskiego w Jarocinie - poinformował portal jarocinska.pl. 

 

 

- Podczas remontu poddasza piętrowego budynku pod drewnianą podłogą właściciele domu znaleźli ukryte 3 kartony z amunicją. Policyjny pirotechnik, po obejrzeniu znaleziska ustalił, że amunicja wyprodukowana została w 1943 roku, czyli w czasie II wojny światowej. Jest to amunicja ostra kalibru 5,6 mm - mówi asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Dziadek właściciela schował to pod podłogą. Teraz wnuk dokonał odkrycia [FOTO][KLIKNIJ]

 

Amunicja została zabezpieczona przez policjantów i wkrótce przekazana będzie patrolowi saperskiemu. Policjanci będą wyjaśniać, kto ukrył amunicję w tym miejscu.

 

 

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku wykopania lub znalezienia elementów uzbrojenia, amunicji czy broni. Materiał wybuchowy wykorzystywany w produkcji amunicji jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych, a co za tym idzie, przez wiele lat zachowuje swoje właściwości wybuchowe.

 

Znalezionych niewybuchów i niewypałów nie wolno podnosić, odkopywać, przenosić, zabronione jest ich wrzucanie do ognia czy rozmontowywanie. O każdym takim znalezisku należy poinformować natychmiast najbliższą jednostkę policji.

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.