ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Policja zatrzymała 4 mężczyzn. Włamywali się do sklepów, myjni i zniczomatów

› zwielkopolski24› Wielkopolska 4 miesiące temu    20.05.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Wielkopolska. Trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy Pleszewa w wieku 42 i 43 lat. Mężczyźni podejrzewani są o liczne włamania i kradzieże na terenie całego powiatu. Włamywali się do sklepów, myjni i zniczomatów. Działali wspólnie ze swoimi młodszymi kolegami. 

 

 

Pleszewscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, podejrzewanych o liczne włamania i kradzieże - czytamy na zpleszewa.pl. 

 

Po tym, jak na terenie gminy Dobrzyca doszło do włamania do sklepu spożywczego, policjanci podjęli działania, mające na celu ustalenie sprawców zdarzenia - informuje Monika Kołaska, rzeczniczka pleszewskiej policji. 

 

Mężczyźni zostali zatrzymani w  Kotlinie. Poruszali się samochodem marki Renault Scenic. W pojeździe znajdowało się trzech mieszkańców Pleszewa w wieku 30, 42 i 43 lat oraz 28-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu.

 

CZYTAJ TAKŻE: Młody mężczyzna chciał skoczyć z wiaduktu [KLIKNIJ]

 

Funkcjonariusze sprawdzili, czy mężczyźni są również odpowiedzialni za inne przestępstwa. Jak się okazało, mieli też na swoim koncie włamania do sklepów, myjni samoobsługowych i zniczomatów. Działali od stycznia br. na terenie powiatu pleszewskiego i kaliskiego. Pokrzywdzeni wycenili straty na kwotę kilku tysięcy złotych.

 

Śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty, dotyczące kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Kryminalni odzyskali część skradzionych przedmiotów - tłumaczy Monika Kołaska. 

 

Mężczyźni byli już wielokrotnie karani za podobne przestępstwa. W czwartek, 14 maja br. sąd przychylił się do wniosku śledczych oraz prokuratora i zastosował wobec dwóch mężczyzn w wieku 42 i 43 lat tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za to przestępstwo całej czwórce grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. 

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.