ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Policjanci wybili szybę w oknie i uratowali wycieńczonego mężczyznę

› zwielkopolski24› Wielkopolska miesiąc temu    5.11.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A

Wielkopolska. Mężczyzna przewrócił się w mieszkaniu. Nie mógł się podnieść. W ostatniej chwili uratowali go policjanci z Posterunku w Nowym Mieście - informuje portal jarocinska.pl.

 

 

 

- Gdy zgłaszający powiedział, że jego brat choruje przewlekle i nie ma z nim żadnego kontaktu od poprzedniego dnia, od razu pomyślałem, że mogło wydarzyć się coś złego" – relacjonuje st. sierż. Krzysztof Wiśniewski, który wraz ze swoim kolegą z patrolu sierż. sztab. Piotrem Nyczke został wezwany przez za niepokojonego brata.

 

 

Drzwi i okna były pozamykane, 60-latek nie odbierał telefonu, nie reagował na pukanie.

 

- Wszedłem na gzyms i zajrzałem przez okno, niestety przez gęstą firankę nie było nic widać". Wspiąłem się do innego okna, był już zmierzch, ale tu pomogła mi latarka. Dzięki niej ujrzałem, że w następnym pomieszczeniu na podłodze leży mężczyzna. Wszystko wskazywało na to że coś mu dolega, ale żyje – opowiada sierż. sztab. Piotr Nyczke. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Organizatorom protestów kobiet grozi 8 lat więzienia [KLIKNIJ]

 

Funkcjonariusze długo się nie zastanawiali. Wybili szybę i szybko weszli do środka. Mężczyzna był wycieńczony, nie można było z nim nawiązać kontaktu, ale żył.

 

Mundurowi wezwali karetkę i udzieliliśmy 60-latkowi pierwszej pomocy. Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował schorowanego mężczyznę do szpitala.

 

 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.