ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Policjanci zabezpieczyli w budynkach 5 ton suszu

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    12.05.2019
Redakcja
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu

Wielkopolska. Jeden z największych sukcesów w ostatnich latach zanotowali w tym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

 

 

Od pewnego czasu gostyńscy kryminalni prowadzili wzmożone działania skierowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej. Dzięki temu wpadli na trop pewnej nieruchomości w powiecie leszczyńskim służącej za magazyn tytoniu bez akcyzy. Jednak raczej nikt się nie spodziewał ilości towaru, która będzie ta przechowywana - informuje portal gostynska.pl.

 

 

- W środę, 8 maja funkcjonariusze weszli na teren wytypowanej posesji. W pomieszczeniach budynków gospodarczych znaleźli łącznie 32 kartony suszu tytoniowego o łącznej wadze blisko 5 ton - relacjonuje aspirant sztabowy Monika Curyk, zastępca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

 

W jednym z budynków znajdowało się dwadzieścia kartonów, w kolejnych dwanaście. O sprawie zostali powiadomieni także funkcjonariusze delegatury Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lesznie, którzy włączyli się do działań policjantów.

 

CZYTAJ TAKŻE: Właściciel plantacji chciał spalić konopie w obecności policjantów [FOTO] [KLIKNIJ]

 

W krótkim czasie zatrzymano 38-letniego mężczyznę - mieszkańca powiatu gostyńskiego, który okazał się właścicielem kontrabandy.

 

- Jak ustalili nasi śledczy przestępcza działalność mogła narazić Skarb Państwa na straty sięgające ponad 2 000 000 złotych - dodaje Monika Curyk.

 

38-latek został osadzony w areszcie i w najbliższym czasie usłyszy zarzuty z ustawy karno-skarbowej.

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ Xxx
ponad rok temu ocena: 67%  3
Podziwam tego właściciela chłopie widać że masz jaja tak trzymaj nie poddawaj się
~ Smutny
ponad rok temu ocena: 67%  2
Tyle towaru na marne szkoda bo Polskiej akcyzie i podatkom zawsze jest mało złodzieje parszywi a mogło być tak pięknie
~ mmmnm
ponad rok temu ocena: 100%  1
5 ton to 5 000 kg, a kartonów 32 to susz o wadze ponad 156 kg w jednym kartonie? No to ładne kartony.