ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pomnik księdza zasłonięty po premierze filmu o pedofilii

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    14.05.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 15 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. fot. Tomasz Wojtasik/PAP

Wielkopolska. Tomasz Sekielski. Nie mów nikomu. Bracia Sekielscy. Nowy film Sekielskich wzbudził duże kontrowersje w całym kraju. W Licheniu został zasłonięty pomnik ks. Eugeniusza Makulskiego.

 

 

 

Sobotnia premiera filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu" w reżyserii braci Sekielskich wzbudziła wiele kontrowersji nie tylko w Polsce, ale również w Europie. W filmie przedstawiono przypadki wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne ZOBACZ PONIŻEJ 

 

"Tylko nie mów nikomu" zawierał również historię związaną z byłym kustoszem sanktuarium Matki Boże Licheńskiej, ks. Eugeniuszem Makulskim.

 

CZYTAJ TAKŻE: Arcybiskup chce zabrać proboszcza. Parafianie protestują [KLIKNIJ]

 

Portal rmffm.pl poinformował, że w nocy z poniedziałku na wtorek został zasłonięty białym materiałem pomnik przedstawiający Jana Pawła II, który otrzymuje makietę z rąk klęczącego ks. Eugeniusz Makulskiego.


Pomnik został odsłonięty i poświęcony w 1999 roku.

 

- Głębokim bólem napełnia nas cierpienie ofiar przestępstw pedofilii popełnionych przez ludzi Kościoła. Nic nie jest w stanie wynagrodzić im tej krzywdy. W odniesieniu do oskarżeń formułowanych wobec ks. Eugeniusza Makulskiego MIC - zgłoszone przypadki zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej w trybie określonym obowiązującym prawem kościelnym. Ks. Makulski podporządkował się postanowieniom Stolicy Apostolskiej, zaś decyzją przełożonych zakonnych został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej" - wyjaśnił rzecznik polskiej prowincji marianów w oświadczeniu po premierze "Tylko nie mów nikomu".

 

Film "Tylko nie mów nikomu" jest dostępny bezpłatnie w serwisie YouTube. 

 

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ as
ponad rok temu ocena: 67%  13
Pedofilie trzeba tępić, wypalić ogniem i żelazem. Najgorsza jest programowa seksualizacja dzieci. Tak jak karta Rabieja z LGBT w Warszawie. W filmie Siekielskiego na 7 pedofili 6 to geje. W Wielkiej Brytanii te programy wprowadzono 10 lat temu i jaki skutek : liczba pedofilów wzrosła do ponad 100 tysięcy. Art. o tym:https://wolnosc24.pl/2019/05/18/prawie-150-tysiecy-pedofilow-w-wielkiej-brytanii-narodowa-agencja-ds-walki-z-przestepczoscia-ujawnia-szokujace-dane/.
~ alumn
ponad rok temu ocena: 100%  12
Zapomniałeś dodać że na 7 pedofili 6 to geje a wśród nich 5 to księża. Teraz wygląda to bardziej realnie.
~ Janek
ponad rok temu ocena: 75%  11
Przyjdzie czas na likwidacje wszystkich pomników tych także nielegalnie postawionych np. w Warszawie!
~ i co dalej
ponad rok temu ocena: 93%  10
Burza przeszła a śmieci zostały .
~ Prezes
ponad rok temu ocena: 80%  9
Został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej. OK, ale co na to wszystko policja, prokuratura itd.
~ Kleryk od Petza
ponad rok temu ocena: 83%  8
Ich ludzkie prawo nie dotyczy, to są " Bogowie" na Ziemi
~ Pomnik po 100 latach minimum
ponad rok temu ocena: 90%  7
Tak to jest jak się stawia pomniki za żywota.
~ Ppl
ponad rok temu ocena: 94%  6
Pedofilia dotyczy mnóstwa innych profesji... A w Pleszewie szef pewnego chóru co odwalał całe lata?? WSZYSCY wiedzieli jak głaska przytula itp rzeczy robił dzieciakom... Zasłużony dla Pleszewa... Śmiech... Nikt tu święty nie jest!
~ ppl
ponad rok temu ocena: 100%  5
Dokładnie. Ten Pan miał szczęście, że żył w latach, w których żył. Wtedy wszyscy się śmiali z jego "papierosków"...
~ do Ppl
ponad rok temu ocena: 83%  4
A ty swoje dalej bronisz tej zgnilizny. Kościół powinien być nieskazitelny.
~ Dieter Bohlen
ponad rok temu ocena: 92%  3
Oczywiście, że pedofilia dotyczy różnych profesji, ale jeżeli spawacz zgwałci dziecko to "Związek Spawaczy Polskich" nie przeniesie go ze Stoczni Gdańskiej do RBB-STAL w Jarocinie., grożąc mu po drodze paluszkiem. A jego koledzy spawacze z pewnością zawiadomią o tym organy ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Zbrodni a na dziecku dokonana przez pedofila ze spawarką zapewne zostanie ukarana, a jak ma się zbrodnia na dziecku dokonana przez pedofila w koloratce ??
~ Q2Q2Q
ponad rok temu ocena: 78%  2
BRAWO ..ZLIKWIDOWAĆ TEN POMIK ŻEBY NIE PRZYPOMINAŁ OFIAROM TYCH PRZEŻYĆ ....