ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Ponad 3 tys. litrów nielegalnego alkoholu i 300 tys. papierosów

› zwielkopolski24› Wielkopolska miesiąc temu    25.11.2020
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Policja Wielkopolska

Wielkopolska. Komenda Miejska Policji w Lesznie. Zabezpieczono ponad 3 tysiące litrów alkoholi i prawie 300 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy.

 

 

Funkcjonariusze policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, na jednym z leszczyńskich osiedli skontrolowali kierowcę i pojazd stojący przed posesją z garażem. W dostawczym fiacie mundurowi znaleźli około 20 butelek z alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze postanowili przeszukać również garaż, przy którym stało auto. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne.

Wnętrze garażu było wypełnione pięciolitrowymi kanistrami z alkoholem oraz kartonami papierosów różnych marek. Cały towar nie posiadł polskich znaków akcyzy.

 

CZYTAJ TAKŻE: Pijany motocyklista uciekał przed policją nawet 200 km/h [WIDEO] [KLIKNIJ]

 

- W tej sytuacji policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy busa, którym okazał się 56-letni mieszkaniec gminy Święciechowa. Zanim trafił do policyjnego aresztu policjanci skontrolowali także jego miejsce zamieszkania. W jego garażach znaleźli kolejne kanistry z alkoholem i nielegalne papierosy - relacjonuje Monika Żymełka z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

 

Łącznie mężczyzna przechowywał ponad 3 tysiące litrów spirytusu oraz prawie 300 tysięcy sztuk papierosów bez znaków akcyzy. Szacuje się, że Skarb Państwa byłby narażony na starty w wysokości pół miliona złotych.

56-latkowi za przechowywanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy grozi do 3 lat więzienia.

 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.