ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Przed nami przymrozki - ile potrwają? , jakie będą temperatury?

› Aktualności 3 miesiące temu    20.03.2020
Kuba Piotrowicz
komentarzy 0 ocen 3 / 33%
A A A

Wielkopolska. Po kilku dniach pełnych słońca i kilkunastu stopni ciepła przyjdą przymrozki. Zobacz kiedy one wystąpią i jakie będą to temperatury

 

 

Przez kilka ostatnich dni mogliśmy cieszyć się słońcem i temperaturą w okolicach 15 stopni Celsjusza. Niestety od 21 marca, czyli pierwszego dnia kalendarzowej wiosny,  sytuacja ta ulegnie zmianie na terenie całego województwa wielkopolskiego.

 

Z kolei w północno-wschodnich regionach Wielkopolski (powiaty chodzieski, pilski, wągrowiecki, złotowski) szanse na przymrozki już dzisiaj w nocy wyniosą około 85%. Czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

 

W sobotę temperatura spadnie do sześciu stopni w ciągu dnia. Natomiast w nocy termometry mogą pokazać 3-4 kreski poniżej zera. Przez kilka kolejnych dni właśnie tak będzie wyglądać sytuacja pogodowa w naszym regionie. 

Ostrożność powinni zachować kierowcy. Na drogach może być ślisko.

Niestety, ucierpieć mogą rośliny w naszych ogrodach, które dzięki wysokim temperaturom szybciej rozpoczęły wegetację. Fachowcy twierdzą, że trzeba je okryć.

Jak chronić rośliny przed przymrozkami i które? Przeczytasz tutaj 

 

Poprawa nadejdzie w przyszły czwartek. Wówczas zobaczymy ponownie wartości dwucyfrowe na naszych termometrach. 

 

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!