ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Przejechali tirem autostradą 120 km w 4 minuty. Inspektorzy odkryli fortel

› zwielkopolski24 ponad rok temu    20.03.2018
komentarzy 1 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. Materiały WITD

To z pewnością byłby rekord świata prędkości zestawem ciężarowym. Urządzenia pokazywały, że tir w 4 minuty przejechał... 120 km. Inspektorzy szybko jednak zweryfikowali poruszających się z prędkością światła tirowców.

 

 

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu wystawili posterunek w Gołuskach, tuż przy autostradzie A2. Miejsce wybrano nie bez powodu, bo to tzw. przelotówka, którą poruszają się tiry jadące z Zachodu na Wschód.

- Mieli nosa, zamontowany na tirze tachograf nie rejestrował prawidłowo jazdy. Do kontroli zatrzymamy został ciągnik samochodowy wraz z naczepą prowadzony przez dwuosobową załogę. Na podstawie dokumentu przewozowego i wyjaśnień kierowców ustalono, że transport wykonywany był w imieniu przewoźnika litewskiego z Belgii do Rosji - informuje WITD. - Podczas analizy danych zapisanych na kartach i danych z tachografu cyfrowego oraz paragonu opłaty za przejazd autostradą, inspektorzy stwierdzili, że kierowcy nie rejestrowali swojej prawidłowej aktywności. Z danych wynikało, że przejechali około 120 kilometrów autostradą A2 tylko w 4 minuty.

Teraz przewoźnik może zapłacić karę sięgająca nawet 5 tys. zł. Szoferzy, jaka wyjaśnia WITD, zostali ukarani surowymi mandatami karnymi. Każdy będzie musiał zapłacić po 2 tysiące złotych.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rocco
ponad rok temu 5
Karać i jeszcze raz karać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ty
ponad rok temu ocena: 100%  4
I tak za mała kara
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ii
ponad rok temu ocena: 100%  3
co za dyslektyk pisał ten artykuł...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ziuta Małolepsza
ponad rok temu ocena: 63%  2
Karać szoferaków a szczególnie tych zza wschodniej granicy . Czasy rządów PO i PSL ich tak rozuchwaliły že robią co chcą na polskich drogach .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 22
ponad rok temu ocena: 70%  1
2000 to kropla w morzu w porównaniu do naszego kierowcy który ma zapłacic 155000 za oszukiwanie na przejazdach i pewnie się nie skończy tylko na tym...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji