ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Przez 14 godzin gasili pożar. Podpalacz miał 2,5 promila

› zwielkopolski24› Wielkopolska miesiąc temu    7.07.2020
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Wielkopolska. 28-latek z Bojanowa będzie odpowiadał przed sądem za podpalenie stogu. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

 

 

 

Do groźnego wypadku doszło wczoraj (6 lipca) w okolicy Goliny Wielkiej (powiat rawicki) - czytamy na portalu rawicz24.pl. Spłonęło tam blisko 500 sztuk snopków słomy. Straty wstępnie zostały wycenione na prawie 60 tysięcy złotych. Akcja strażaków trwała blisko 14 godzin.

Jak ustalili śledczy, przyczyną pożaru było podpalenie. Policjanci otrzymali informację od świadka, który widział dym, wydobywający sie ze stogu, a także pieszo oddalającego się mężczyznę. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. Odnaleźli 28-latka w miejscu zamieszkania, po około godzinie od wybuchu pożaru.

 

- W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał 2,5 promila - informuje asp. sztab. Tomasz Duszak. Mężczyzna został przesłuchany w poniedziałek. - Przyznał się do podpalenia stogu. W trakcie składania wyjaśnień, nie potrafił logicznie wytłumaczyć, dlaczego to zrobił. Powiedział, że coś go podkusiło. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia poprzez podpalenie stogu - dodaje policjant.

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Hodowali znaczne ilości marihuany i wpadli [KLIKNIJ]

 

Po złożeniu wyjaśnień, 28-latek z Bojanowa został zwolniony. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Na miejscu pracowały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Rawicza, strażacy OSP z Sowin, Bojanowa, Kawcza, Gościejewic i Izbic oraz policja.

 


+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.