ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Rozdrażew kiedyś i dziś. Część 10 [FOTO]

› Aktualności ponad rok temu    21.04.2017
Tomasz Słaboszewski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Występ grupy teatralnej Występ grupy teatralnej "Halka" (w nieznanej sztuce) okres międzywojenny, sala pana Minty fot. Użyczył Józef Poczta

Wszystko się zmienia. My i świat wokół nas. Na co dzień tego nie dostrzegamy, dopiero, gdy znajdziemy chwilkę, by zatrzymać się i obejrzeć stare fotografie, dociera do nas ta stara prawda. Dlatego też w naszym cyklu „Rozdrażew wczoraj i dziś” – namawiamy was na odrobinę zadumy nad upływającym czasem. A dzięki zdjęciom zbieranym i przekazywanym nam przez Zdzisława Pautera możemy wam pokazać – jak przeobraża się świat naszych małych ojczyzn.

 

Zdjęcia, które publikujemy w dziesiątym odcinku naszego cyklu użyczył pan Józef Poczta z Rozdrażewa. Widać na nich Bractwo Kurkowe oraz niezawodny zespół "Halka". Nie brakuje również elementów rozrywki z przeszłości, czyli obrzędu darcia pierza. Wszystkie zdjęcia są podpisane w galerii. Zapraszamy do oglądania i komentowania. 

 

Może ktoś z naszych czytelników rozpozna kogoś z bliskich na unikatowych ujęciach. Jeśli tak, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Zachęcamy również wszystkich posiadających archiwalne zdjęcia nie tylko z gminy Rozdrażew do kontaktu z nami - pod nr tel. (62) 721-43-90 lub mailowo: t.slaboszewski@krotoszynska.pl. Najciekawsze opublikujemy na łamach „Gazety Krotoszyńskiej”.

 

 

 

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!