ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Rozdrażew kiedyś i dziś. Część 2 [FOTO]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    4.02.2017
Tomasz Słaboszewski
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kartka pocztowa z około 1920 r. wydrukowana we Wrocławiu. Na pocztówce widoczne (od góry od lewej) Północna zabudowa rynku - dom towarowy pana Michalaka, i kościół parafialny. Obok u góry budynek starej szkoły podstawowej. Poniżej po lewej budynek dawnej Kartka pocztowa z około 1920 r. wydrukowana we Wrocławiu. Na pocztówce widoczne (od góry od lewej) Północna zabudowa rynku - dom towarowy pana Michalaka, i kościół parafialny. Obok u góry budynek starej szkoły podstawowej. Poniżej po lewej budynek dawnej  fot. Zbiory prywatne

Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana - mawiał Heraklit z Efezu. Wszystko inne nieustannie się zmienia. My sami i świat wokół nas. I miejsca, czasami nie do poznania. Najlepiej dowodzą tego archiwalne zdjęcia ukazujące nasze małe ojczyzny.W cyklu „Rozdrażew wczoraj i dziś” – pokażemy, dzięki Zdzisławowi Pauterowi pasjonatowi fotografii – ludzi, których już nie ma i miejsca, które przeobraziła historia. Dla porównania będą to zawsze fotografie z wczoraj i dziś.Dzisiaj prawdziwa perełka w kolekcji - pocztówka z około 1920 roku wydrukowana we Wrocławiu. - Widoczny na niej jest m.in. dawny dworzec PKP w Rozdrażewie, przy którym zatrzymywała się kolej wąskotorowa – mówi Zdzisław Pauter.Zachęcamy wszystkich posiadających archiwalne zdjęcia nie tylko z gminy Rozdrażew do kontaktu z nami - pod nr tel. (62) 721-43-90 lub mailowo: t.slaboszewski@krotoszynska.pl. Najciekawsze opublikujemy na łamach „Gazety Krotoszyńskiej”.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!