ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Rozdrażew kiedyś i dziś. CZĘŚĆ 3 [FOTO]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    13.02.2017
Tomasz Słaboszewski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Dworzec kolejki wąskotorowej. Lata 80-te XX wiekuDworzec kolejki wąskotorowej. Lata 80-te XX wieku fot. Zbiory prywatne

Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana - mawiał Heraklit z Efezu. Wszystko inne nieustannie się zmienia. My sami i świat wokół nas. I miejsca, czasami nie do poznania. Najlepiej dowodzą tego archiwalne zdjęcia ukazujące nasze małe ojczyzny.

 

W trzecim odcinku naszego cyklu „Rozdrażew wczoraj i dziś” – dzięki Zdzisławowi Pauterowi pasjonatowi fotografii – pokażemy ludzi, których już nie ma i miejsca, które przeobraziła historia. 

 

W galerii zdjęć prezentujemy kolejną porcję perełek z historii. Zdjęcia przekazał nam Zdzisław Pauter dzięki uprzejmości pana Andrzeja Wawrzyniaka.

 

 

Fot.1 Wizytacja biskupa ok.1937r. - Rozdrażewski Rynek z tyłu budynek państwa Biegańskich

 

Fot. 2 Dożynki w Rozdrażewskim Pałacu (majątku) 1938r. U góry na schodach przy słupie doktor Lutellman. (Zdjęcie użyczył A. Wawrzyniak.)

 

Fot. 4 Koło " Młode Polki " 1939r. z tyłu Kościół Parafialny w Rozdrażewie.

 

Fot. 3 Przerwa podczas grabienia siana, okres wojenny ok.1942r. Rozdrażewski majątek.

 

Fot.5 Grupa Rozdrażewskich działaczy ok. 1950r. Pośrodku p. Pabich, obok z lewej proboszcz rozdrażewski ks. Henryk Mały. Impreza nieznana

 

 

Zachęcamy wszystkich posiadających archiwalne zdjęcia nie tylko z gminy Rozdrażew do kontaktu z nami - pod nr tel. (62) 721-43-90 lub mailowo: t.slaboszewski@krotoszynska.pl. Najciekawsze opublikujemy na łamach „Gazety Krotoszyńskiej”.

 

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!