ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Rozdrażew kiedyś i dziś. Część 8 [FOTO]

› Aktualności ponad rok temu    1.04.2017
Tomasz Słaboszewski
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 Zespół teatralny Zespół teatralny "Halka" na scenie w sali nad barem u pana Minty - 1956r. Pośrodku widzimy charakterystyczną dla obiektów teatralnych budkę suflera, której na późniejszych zdjęciach już nie widać. fot. Archiwum rodzinne Zdzisława Pautera

Wszystko się zmienia. My sami i świat wokół nas. Na co dzień tego nie dostrzegamy, dopiero gdy znajdziemy chwilkę, by zatrzymać się i obejrzeć stare fotografie, dociera do nas ta stara prawda. Dlatego też w naszym cyklu „Rozdrażew wczoraj i dziś” – namawiamy was na odrobinę zadumy nad upływającym czasem.

 

A dzięki zdjęciom Zdzisława Pautera możemy wam pokazać – jak przeobraża się świat naszych małych ojczyzn. I jak zmieniamy się my sami.

 

Tym razem fotografie z archiwum rodzinnego pana Zdzisława. Zdjęcia przedstawiają życie kulturalne Rozdrażewa, które wcale nie było uboższe niż dziś, gdy oferta wydaje się o wiele atrakcyjniejsza niż pół wieku temu. Fotografie zostały wykonane w latach 50-tych i 60-tych XX wieku. Może ktoś z naszych czytelników rozpozna siebie lub kogoś z bliskich na unikatowych ujęciach.

 

Jeśli tak, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Zachęcamy również wszystkich posiadających archiwalne zdjęcia nie tylko z gminy Rozdrażew do kontaktu z nami - pod nr tel. (62) 721-43-90 lub mailowo: t.slaboszewski@krotoszynska.pl. Najciekawsze opublikujemy na łamach „Gazety Krotoszyńskiej”.

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!