ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Rozdrażew kiedyś i dziś [FOTO]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    30.01.2017
Tomasz Słaboszewski
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. Zbiory MR w Krotoszynie/zbiory prywatne

Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana - mawiał Heraklit z Efezu. Wszystko inne nieustannie się zmienia. My sami i świat wokół nas. I miejsca, czasami nie do poznania. Najlepiej dowodzą tego archiwalne zdjęcia ukazujące nasze małe ojczyzny.

 

W cyklu „Rozdrażew wczoraj i dziś” – pokażemy, dzięki Zdzisławowi Pauterowi pasjonatowi fotografii – ludzi, których już nie ma i miejsca, które przeobraziła historia. Dla porównania będą to zawsze fotografie z wczoraj i dziś.

 

Zachęcamy wszystkich posiadających archiwalne zdjęcia nie tylko z gminy Rozdrażew do kontaktu z nami - pod nr tel. (62) 721-43-90 lub mailowo: t.slaboszewski@krotoszynska.pl. Najciekawsze opublikujemy na łamach „Gazety Krotoszyńskiej”.

 

A na początek zdjęcia z przedednia wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w którym uczestniczyli mieszkańcy Rozdrażewa.

 

Na pierwszej fotografii wymarsz powstańców sprzed kościoła pw. Jana Chrzciciela. Na pierwszym planie ks. Jan Chryzostom Bronisz w Rozdrażewie, pan Michalak (krawiec), ks. Tadeusz Zieliński i powstaniec Wacław Pabich. Fotografia z 12 grudnia 1918r. - ze zbiorów archiwalnych.

 

 

Druga przedstawia nieistniejącą już grotę w sąsiedztwie kościoła.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ...
  ponad rok temu 1
  Fajnie pooglądać takie fotki
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji