ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Skaling, piaskowanie, fluoryzacja- kompleksowy pakiet dla higieny Twojej jamy ustnej!

› Zdrowie i uroda› Porady 10 miesięcy temu    30.09.2019
Artykuł partnera
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Słyszeliście o słynnym Lazurowym Oknie na Malcie? Postępująca erozja doprowadziła do całkowitego zniszczenia tej fantastycznej formacji skalnej. Nie inaczej jest z naszymi zębami- bakterie tylko czekają by je zaatakować, zacząć w nich drążyć, a wreszcie zniszczyć je.

Na szczęście technika cały czas idzie do przodu, a obok lekarza o piękno i zdrowie naszych zębów dba też higienistka stomatologiczna. Naukę tego zawodu prowadzą placówki w różnych miastach, jak Poznań, Białystok czy Lublin, a zabiegi wykonywane przez higienistkę obejmują między innymi skaling, piaskowanie i fluoryzację. Te trzy bezbolesne zabiegi wykonywane raz na pół roku, połączone z codziennym szczotkowaniem zębów i czyszczeniem ich nicią dentystyczną, pozwolą ci cieszyć się pięknym uśmiechem i zdrową jamą ustną!

Skaling

Zanim będziesz mógł cieszyć się idealnym uśmiechem, musisz usunąć kamień nazębny. Właśnie tym jest zabieg skalingu- usunięciem kamienia za pomocą różnych dostępnych metod. Największym wzięciem cieszy się metoda ultradźwiękowa. Końcówkę skanera ultradźwiękowego higienistka przyłoży do powierzchni zęba, co w połączeniu ze strumieniem wody spowoduje pękanie i odpadanie kamienia. Oczywiście istnieją inne metody- jak tradycyjna, z użyciem narzędzi takich jak ręczny skaler czy wiertło frezowe, jednak ten sposób może być bolesny i jest najmniej skuteczny. Z tego względu, o ile nie jesteś kobietą w ciąży i nie masz rozrusznika serca, zdecyduj się na skaling metodą ultradźwiękową. Pamiętaj przy tym, że w ciągu 3 godzin po zabiegu nie powinieneś pić kawy, herbaty, ani palić papierosów!

Piaskowanie

Twoje zęby są już wolne od kamienia- co zrobić dalej? No cóż, ultradźwięki na pewno pozbyły się większości kamienia, teraz czas na usunięcie przebarwień. Właśnie do tego służy zabieg piaskowania. Polega on na wprowadzeniu do twojej jamy ustnej specjalnego, drobnego piasku stomatologicznego, który wymieszany z wodą sprawi, że wszelkie pozostałości kamienia po zabiegu scalingu oderwą się od twoich zębów. Nie martw się- nie istnieje prawdopodobieństwo, że nałykasz się piasku, bo ten jest na bieżąco odsysany z twojej jamy ustnej ssakiem stomatologicznym. Nie musisz również bać się bólu, bo zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Możesz jedynie odczuwać lekki dyskomfort. Czas trwania zabiegu to około pół godziny.

Fluoryzacja

Po wyczyszczeniu zębów powinniśmy zadbać o to, by efekt zabiegów utrzymał się jak najdłużej. Dlatego należy poddać zęby fluoryzacji. Fluor stworzy barierę ochronną na powierzchni szkliwa, która długo będzie opierać się działaniu bakterii. W jaki sposób wykonuje się ten zabieg? Na powierzchnię zębów higienistka nakłada specjalny preparat o wysokiej zawartości fluoru. Efekt podobny jest do drewna zabezpieczonego lakierem- twoich zębów przez pewien czas nie imają się drobnoustroje, bakterie, a w konsekwencji próchnica.

Należy pamiętać, że aby otrzymać efekt wow, potrzebna jest codzienna pielęgnacja zębów przy pomocy szczoteczki, pasty, nici dentystycznej i płynu do płukania ust.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!